Pragmatyzm w IT

7 EpisodesProduced by Silesia Works

Przez ponad 10 lat w branży software developmentu widzieliśmy więcej niż niejeden podczas całej swojej kariery. Mówimy o programowaniu, transformacjach, zwinności... W każdym odcinku, w nie więcej niż 20 minut dzielimy się doświadczeniami pracy w okopie. Szukasz praktycznego punktu widzenia? Czas na… read more

episodes iconAll Episodes

s1e7/e8: Praca w zwinnej firmie

February 14th, 2019

28:11

W tym sezonie mówiliśmy o transformacjach i zwinności. O firmach, które będą się zmieniać i wyzwaniach jakie przed nimi stoją. Tylko czy te zmiany zadziałają? Czy zwinne firmy w ogóle istnieją? Jeśli tak, to jak się w …

s1e5/e6: Refactoring legacy

December 20th, 2018

34:46

Refactoring systemów legacy. Podwójny odcinek, świąteczny - rozmowa z Michałem Michalukiem o technicznych aspektach transformacji, niezbędnych by dostarczać prawdziwą nową wartość dla biznesu.

s1e4: Transformacja: Modelowanie organizacji - cz. 3

December 9th, 2018

15:27

Kontynuujemy temat transformacji cyfrowej. W tym odcinku szerzej wchodzimy w temat modelowania organizacji. Mówimy o tym, na co zwrócić uwagę oraz czego się wystrzegać podczas tworzenia wizji nowej struktury.

s1e3: Transformacja: Audyt - cz. 2

November 26th, 2018

23:17

Kontynuujemy temat transformacji cyfrowej. Dziś opowiemy o tym, jak diagnozujemy problemy firmy, na co zwracamy uwagę i jak przygotowujemy zmianę. W skrócie - wszystko o audycie.

s1e2: Transformacja krok po kroku - cz. 1

November 9th, 2018

16:17

Trochę już o tym mówiliśmy w pilocie. Dziś pierwszy z trzech odcinków na temat przygotowania i prowadzenia transformacji. Od czego zacząć, jakie kroki wykonać, na co zwrócić uwagę? Ile może trwać taka transformacja i …

s1e1: Design Thinking - Agile czy Waterfall w przebraniu?

October 22nd, 2018

14:50

Co robimy zanim napiszemy pierwszą linię kodu? Jak zbieramy wymagania? Skąd wiadomo kiedy przestać pisać backlog i zacząć produkować?

Również i tym razem czekamy na feedback! Posłuchajcie i oceńcie.

Pilot/MVP: Rzecz o transformacji agile

October 6th, 2018

16:42

Przemyślenia po spotkaniu z Simonem Marcusem na temat transformacji zwinnej. Jak to się stało, że duże firmy zakochały się w plemionach? Oraz na co należy uważać przy ich tworzeniu.

Jest to pilot, takie małe MVP, …

Loading ...

Download the RadioPublic app for
 FREE and never miss an episode.

Get it on Google PlayDownload on the App Store