Szabad-e 21. századi normák tükrében megítélni a régebbi irodalmi műveket? Constantinovits Milánnal, a Mandiner.hu pedagógus főszerkesztő-helyettesével beszélgettünk Jókai művéről, annak szerepéről az oktatásban, …
Minek köszönhető az marosvásárhelyi választási siker, és milyen érzés a városban, illetve Kolozsváron magyarnak lenni? Mi igaz a "bezzeg Románia" …
A Rubicon Intézet nem enged a tudományos színvonalból, de széles társadalmi rétegekhez akar szólni. Aktualitásokkal is foglalkoznak, de nem …
Mindenki elnökeként” az egység üzenetével tért vissza január 20-án a Fehér Házba Obama volt alelnöke. Donald Trump pedig azzal az ígérettel távozott, …
Hogyan alakulnak át a huszonegyedik században a karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódó szokásaink, és kell-e bánkódnunk a változás miatt? Mit őriztünk meg …
Megszületett a megállapodás a jogállami mechanizmusról, az uniós pénzek kifizetését egyelőre nem kötik a jogállamisági kritériumok betartásához. Ha azonban az EU Bírósága az uniós joggal összeegyeztethetőnek ítéli az új …
Mi áll labdarúgó-válogatottunk idei sikereinek hátterében? Miben más ez a csapat, és hogyan kezeljük helyén az eredményeket? Többek közt erről beszélgettünk Hegedűs Henrikkel, aki azt is elmondta, kiket szeretne …
Mit takar az alaptörvény és a választási törvény módosítása? Ellehetetlenül az egyedülállók örökbefogadás? Miért kell a közpénzt alaptörvényi szinten definálni? Túl gyakori az alaptörvény-módosítás? Valóban a …
Milyen hatással lehet az amerikai elnökválasztás Lengyelországra? Mit tartalmaz a lengyel alkotmánybíróság határozata az abortuszról? Mit kerestek a szivárványos zászlók az abortusztüntetésen? Hogy áll a lengyel …
A Demokrata Párt egységesebb volt, mint 2016-ban, Donald Trump stílusa pedig sokak számára nem volt elég „elnöki” – vélekedik az okokról vendégünk, …
Szoboszlai lehet az új Puskás? Sikerpályára állt a magyar futball? A digitalizáció miatt nem lesz szükség játékosmegfigyelőkre? Elveszi a foci varázsát a VAR? Miről szól a Double Pass új közleménye? – Dr. Zalai Dáviddal …
Hatvannégy évvel ezelőtt ezen a napon, ezekben az órákban kezdődött az az eseménysor, amely bedöntötte a kommunista rezsimet. 1956-ban a forradalmat, szabadságharcot Kádárék csak a szovjet tankok brutális fellépésével …
Miért veszélyes a Meseország Mindenkié című könyv? Érzékenyítés vagy „ideológiai agymosás”? Beszivároghat-e az LMBTQ-ideológia az …
Az ellenzék azt kommunikálja, hogy ez a tétje a vasárnapi tiszaújvárosi időközi választásnak, a kormánypártok szerint pedig az, hogy lesz-e hatékony képviselete a térségnek, lesz-e munkahelyteremtés. Helyi érdekű …
Mi várható a szerencsi időközi választáson? Hogy állunk a koronavírus elleni küzdelemben? Milyen hatása lehet az Európai Bizottság jogállamisági jelentésének?
Vendégünk: Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda …
Mivel jár az egyetemek modellváltása és miért csak a Színművészeti Egyetem körül alakult ki polémia? Körvonalazódik-e már a helyzet megoldása? …
Nem jó irányba megy az MSZP Mesterházy Attila szerint, aki végül kényszerűségből nem méreti meg magát az elnökségért, annak ellenére, hogy szerinte …
Mivel jár az egyetemek modellváltása? Melyek a MOME stratégiai céljai? Mi az a Brain Bar és miért jött létre? Pótolható-e a könyvolvasás a 21. …
Az orosz ellenzéki aktivisták, a Kreml ellenfeleinek halandósági, baleseti, mérgezési statisztikája rosszabb, mint a nemzetközi átlag. Ha ellenséges állam szervezi a mérgezéseket, honnan jutnak hozzá a Novicsokhoz? Ha …
Újraközölte az egykor hatalmas felháborodást, később pedig terrorakciókat kiváltó Mohamed-karikatúráit a Charlie Hebdo francia szatirikus hetilap. Macron elnök szerint minden franciának joga van az istenkáromláshoz. Más …
Újra egy magyar párt lesz a Felvidéken? Magyar vagy vegyes pártként jön létre? Hogyan számolják fel a személyi és ideológiai különbségeket az egyes …
Júliustól kezdve a pedagógusok bére 10 százalékkal emelkedett. A változás az alapfizetéseket nem érinti, egy új bérelem került bevezetésre, amely a pedagógusok illetményébe épül be. Erről beszélgettünk Constantinovits …
A belföldi turizmus nyári szezonja erősre sikeredik – az emberek teljes erőből nyaraltak, bevállalták a fertőzésveszély kockázatát, mert később, a …
Egy hete folyamatosak a tüntetések Fehéroroszországban, ahol a tiltakozók szerint csalással választották elnökké a 26 éve hatalmon lévő Alexandr …
Vízválasztó döntés előtt áll az Egyesült Államok. Az amerikai elnökválasztás nemcsak értékrendek, pártok, de politikusi egyéniségek harca is. A héten …
A Mandiner podcast mai adásában a DK és a Momentum közti feszültség és az ellenzéki térfél erőviszonyainak alakulásáról beszélgetünk Bácskai …
Megszűnni látszik a lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium. Kassai Gyulával, a lévai református gyülekezet lelkészével beszélgettünk az intézmény …
Július folyamán több amerikai templomot rongáltak meg, gyújtottak fel országszerte. Azbej Tristannal, az üldözött keresztények megsegítéséért és a …
Mi az a kultúrharc? Miben különbözik a Sztálin-szobor ledöntése az amerikai szobordöntögetéstől? Miért van liberális túlsúly az egyetemeken? Olvasás …
Folytatódhat a Székely Nemzeti Tanács aláírásgyűjtése a nemzeti régiók – köztük Székelyföld – védelmét és önállóságát segítő kezdeményezéséhez. A …
Pénteki adásunkban a Felvidék politikai válságáról, a lehetséges kiutakról, a következő népszámlálásról és választásokról, valamint a nemrég bezárt …
A nőknek vagy a férfiaknak könnyebb szülővé válni? Lehet-e menő az apaság, és kell-e hogy a legyen?
Vendégünk Bende Tibi, az Apavlog Youtube csatorna alapítója!
Erdogan teljesen szakít a Nyugattal vagy csak saját pozícióját erősíti az ország élén? Le lehet számolni Atatürk kultuszával?
Vendégünk: Egeresi …
A lengyel ellenzéki narratíva szerint az autoriter kormányzás után visszatérés lehet a jogállamisághoz, a kormányzati szerint egy liberális irányváltás veszélyeztetné a jóléti eredményeket és a nemzeti érdekek védelmét. …
A Kaleta-ügy miatt kirobbant botrányról már politikusok és influenszerek is kinyilvánították a véleményüket, de mit mond az esetről egy szakértő? …
Sokan temették korábban az idei szezont – a koronavírus miatt nyilvánvaló volt, hogy ez a nyár nem lehet olyan, mint a korábbiak –, mégis sok jel …
Mi lenne a helyes reakció az ilyen kijelentésekre a jobboldal részéről? Sikeres lesz-e a Momentum legújabb politikai terméke, a Black Lives Matter …
A Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatóját a magyar könnyűzene megújításáért felelős miniszteri biztossá nevezte ki Kásler Miklós miniszter. Mai podcastünkben arról beszélgettünk, mit is jelent a könnyűzene megújítása.
…
A George Floyd halálát követő zavargások emlékezetpolitikai háborút robbantottak ki, ami az Egyesült Államok közterein zajlik. Ennek legfőbb jele a …
Pénteki podcast adásunkban a szlovák-magyar miniszterelnöki találkozóról, az MKP memoranduma kapcsán kialakult konfliktusokról, valamint a felvidéki …
Kiveszett a társadalomból a tudat, hogy milyen fontos szerepet töltenek be az apák – mondja Bedő Imre, a férfiak klubja elnöke. Itt a Mandiner podcast apák napi adása!
Egy fekete amerikai halála egy utcai rendőri intézkedés során irracionális társadalmi, politikai hullámverést generált Amerikában. Az irracionalitás …
Mi olvasható ki a szomszédos államok gesztusaiból? Milyen konkrét intézkedésekkel kerülhetne nyugvópontra a magyar kisebbség ügye Szlovákiában és …
Valóban intézményes rasszizmus uralja az Egyesült Államokat, vagy a rendőrség eljárási gyakorlatával van probléma? Miként hatnak az események a …
Markáns jobboldali politikával tette helyre a magyar közbiztonságot és gazdaságot az Orbán-kormány az előző tíz évben. Mai adásunkban az erről szóló …
A koronavírus-járvány következtében egyre több ország kezdte el védeni a stratégiailag fontos iparágait. Céllá vált a minél nagyobb fokú önellátás, ezzel párhuzamosan pedig a hazai termékek szerepe is felértékelődött. …
A karantén megszűnésével a magyar politikában is újraindulni látszik az élet. Mi a helyzet a pártokkal a ciklus felénél, és mi várható 2022-ig? …
Nagyon óvatoskodó az Európai Unió a nemzeti, köztük a magyar kisebbség jogigényeivel szemben, s csak ajánlások szintjén próbál hatni a tagállamokra...
Hol tart a magyar utápótlás labdarúgás? Mit csinálnak másképp Angliában, vagy Horvátországban? Melyek a következő évek céljai? Hogyan ültethetők át a …
Ki volt Russell Kirk és miért fontos ő a magyarok számára? Mi köze műveinek a koreai háborúhoz és a CIA-hoz? Miért alkot egy civilizációt Amerika és …
A gépesítésre alkalmatlan munkafolyamatok elvégzésére a román, lengyel és egyéb kelet-európai országokból érkeznek az idénymunkások Nyugat-Európába. …
Sikerült összegyűjteni az 1 millió aláírást – az utolsó pillanatban. Elképesztő történet, ahogy célba ér a Székely Nemzeti Tanács európai polgári …
Képviselet nélkül a felvidéki magyarság? Hogyan módosul az állampolgársági törvény? Magyarként a szlovák politikában?
Vendégünk: Grendel Gábor, a …
A koronavírus-járvány árnyékában az utóbbi hetekben kevesebb szó esik a migrációs válságról. A bevándorlás azonban nem szűnt meg és a betegség terjedése valamint a várható gazdasági következmények valószínűleg csak …
A koronavírus-járvány után a globális értékláncok újraalakításánál Közép-Európa – és benne Magyarország – nagy szerencsével akár előnyös helyzetbe …
A kormányzat tervei szerint szigorú biztonsági előírások mellett tartják meg május 4-én az írásbeli érettségit, szóbeli pedig nem lesz. Sokan …
Vajon hogyan küzd meg egymással Donald Trump, demokrata párti kihívója, Joe Biden, és melyiküket segíti a koronavírus? A járvány elfeledtette velünk, hogy Amerikában elnökválasztási kampány van, amit maga a vírus is …
Kilenc százalékos gazdasági visszaesést prognosztizálnak az EU-ban 2020-ban, a második negyedévben nagyobb lesz az esés, mint a 2008-as válságban …
Mely területek sínylik meg leginkább a kereskedelem ágazatán belül a válságot? Hogyan élhetik túl a kiskereskedők ezt az időszakot? Mit tehet az állam a szektor megsegítésére?
Vendégünk: Thurzó Katalin, a Magyar Nemzet …
Márkus Tamás református lelkésszel, teológussal a koronavírusról és a húsvétról beszélgettünk.
Szerkesztőségünk azon dolgozik, hogy olvasóink a …
Mik eddig a távoktatási tapasztalatok? Melyek azok a területek, ahol még segítségre van szükség? Hol tart a közös tanulásunk, a nagy digitális …
A teremtésvédelem eredendően konzervatív és jobboldali elképzeléséről beszélgettünk Békés Mártonnal. Szóba került a járvány és a globalizáció …
A szakemberek tavaly nagy terveket szőttek az okos turizmus megteremtéséről, Budapestnek óriási esélyei voltak a robbanásszerű fejlődésre egy …
Koronavírusjárvány ide vagy oda, a közélet nem áll meg: pénteki podcastunk vendége Vörös Tamás, a józsefvárosi Fidesz frakcióvezetője, aki a Pikó …
Nem könnyű feladat a vesztegzár alatt hetekig aktívan tartani az iskoláskorú gyerekeket, ahogy óriási kihívás a szülők számára az is, hogy a neten …
Lehet-e gyónni, vagy lelkibeszélgetést kérni a papoktól a járvány idején? Mi lesz a szentmisékkel és mi várható húsvétkor? A járvány idején tapasztalt nehézségekről és lehetőségekről beszélgettünk Bese Gergő atyával, a …
Az elmúlt napokban látható egy javuló tendencia, amelybe bele lehet kapaszkodni, de a helyzet így sem jó. 28 ezer fertőzött, 2160 halott – ezzel …
A koronavírus-járvány elsodorja a turizmust, ez már megállíthatatlannak tűnik. De törvényszerű-e, hogy bedőljön a belföldi turizmus? Csak a kormány feladata-e az, hogy tegyen valamit a vendéglátósok, a turisztikai …
A kereskedelemnek, a tőzsdének, a gazdasági kapcsolatoknak a félelem árt a legjobban. A koronavírus-járvány miatt zuhannak a világ tőzsdéi, …
Mit hozhat még az előttünk álló időszak, kik és milyen felállásban állnak majd a startvonalhoz a 2022-es választáson? Erről beszélgettünk vendégünkkel, Kacsoh Dániellel, a Magyar Hírlap vezető szerkesztőjével.
Migránsok milliói indulhatnak útnak Európa felé a török elnök szerint. Recep Tayyip Erdogan felmondta az EU-val 2016-ban kötött migrációs …
A koronavírus már a szomszédos országokban is felbukkant. Mennyire veszélyes a fertőzés, és egyáltalán lesz-e világjárvány? Be kell-e spájzolnunk …
Baj vagy sem, hogy az Orbán-kormány áldozta eddig a legtöbbet a kultúrára? Igazságtalan lépés volt-e a TAO-pénzek megszüntetése? Miért nincs …
Nyilvánosságra került jobbikos hangfelvétel, szakmai és politikai vitákat kiváltó új Nemzeti Alaptanterv – a Mandiner Podcast vendégei Kereki Gergő …
Új projektbe kezd a Mandiner szerkesztősége, kollégáinkkal hétről hétre várjuk Önöket a legaktuálisabb témákkal.
Are you the creator of this podcast?
and pick the featured episodes for your show.
Connect with listeners
Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans
Yes, let's begin connectingFind new listeners
Understand your audience
Engage your fanbase
Make money