A Civil Rádió Hatvanon túl... magazinműsorának havonta jelentkező podcast csatornája. Szándékunk bemutatni színes, érdekes embereket és műhelyeket. Mesélünk eseményekről, elfelejtett régi és új mesterségekről és helyszínekről. Akik mindezt tálalják: Áment Zsóka, Kéri Juli, Meskó Bánk, Somogyi Ágnes,… read more
A Békés megyei Gyomaendrődön látogatóit várja az Aranka Játékbaba Múzeum. A mintegy ezer babából álló gyűjtemény Dr. Latorcai-Újházi Aranka - a város …
Mit is csinál egy árnyékolástechikai szakember? Ha, úgy kérdezem, hogy egy redőnyös? Vajon mindenki tudja a választ, vagy érdemes meghallgatni Sánta …
Már itthon is meg lehet ismerkedni a „slow life”, a „lassíts, hogy élj” japán mentalitással. Mindössze Zuglóba kell menni, a Japánkertbe - ott minden adott, hogy választ kapjunk erről az életformáról. A beszélgetésben …
A budafoki Promontórium Borlovagrend 30 évvel ezelőtt alakult. Ebből az alkalomból beszélgetés-sorozatot rendeznek, lehetőséget adva a borlovagok …
Egy korábbi interjúban Dr. Erdész Ádámmal, a Békésmegyei Levéltár ny. igazgatójával a levéltárosi munka mibenlétéről beszélgettünk. …
A Pasaréti Közösségi Házban bemutatták Meskó Zsolt legújabban írt és rendezett színdarabját. Témája, a „szegények orvosa”, Dr.Batthyány Strattmann …
Kifejezetten humán beállítottságú, egész életét ekként is élte, munkája is ilyen területeken volt. Mellette, a másokon való segítés is része volt …
Közgazdászként diplomázott, ma cukrász. Az odáig vezető útról, a mai életéről és a cukrászok mindennapjairól mesél Ónodi Krisztina.
Mi is ez a fogalom, hogy tánckoncert? A legilletékesebb személy - az állami díjjal kitüntetett - Patkós Imre, a Szolnoki Szimfonikus zenekar szakmai …
A levéltáros. Ismerjük a fogalmat, de vajon tudjuk, hogy mi a feladata, a munkája egy levéltárosnak? Dr. Erdész Ádámot, a Békésmegyei Levéltár ny. igazgatóját kértem meg, hogy beszélgessünk erről a hivatásról. Most csak …
„Sárkány Péter aranydiplomás borász, borszakértő, nemzetközi borbíró a rendben végzett aktív tevékenységéért idén átvehette az Urbán András díjat, a Lovagrend 30. születésnapján”. Ki is az ünnepelt, miben aktív a …
A Pozsonyban megjelenő Carissimi Alap 20 éves születésnapját ünnepelték Komárnoban nemrégiben. Az Alap történelmét, működését mutatja be a felvétel, megszólaltatva érintetteket is.
Az egyik adásban bemutattam a buhurt nevű hagyományőrző küzdősportot. (…
Garbóci László helytörténész és borlovag. Szinte történelemóra részese lehet a hallgató! Garbóci László rendkívül izgalmasan, összefonódva mesél a budafoki borlovagrendről és a hely történetéről…
Újbuda környezetének védelméért elismerő címet kapott nemrég az önkormányzattól Kremnicsán János.
Az Újdudai 60+ program keretében előadássorozatot indított, aminek most a fűszer- és gyógynövény a témája. A programról …
Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész Péliföldszentkereszten készíti el Magyarországon előszőr ilyen méretben - a kálvária mintájára - a 14 stációból álló öröm útját. A domborművek Krisztus feltámadásától …
80 éves Bodza Klára népdalénekes . Erre az alkalomra életrajzi könyve jelent meg. Ünnepi műsorban találkoztak vele rajongói és egykori tanítványai, az ott elhangzott beszélgetéséből hallanak…
„Az év bortermelője Magyarországon” cím a magyar borászok által elnyerhető legrangosabb kitüntető díj. A nyertes bortermelő - Nyúlné dr. Pühra Beáta - több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borainak állandó, …
Sokan szeretnek utazgatni, ismerkedni kulturális és természeti látnivalókkal. Közülük is sokan vannak, akiket vonz Magyarország mélyebb megismerése. …
Idén lesz 15 éve, hogy megalakult az informatikát időseknek oktató „Kattints rá Nagyi”. Mára, már kibővültek, az irányt inkább a kultúra felé …
1989-ben a szociálisan hátrányos helyzetbe került emberek segítésére alakult a Menhely Alapítvány. Létrejöttét és működését mutatja be a lassan 30 …
Hogyan lesz egy gépészmérnökből agrárerdész? Mi az erdőkert rendszer? Mi a permakultúra?
Ringhoffer Adolf életútja és, hogy mit csinál az agrárerdész …
Hogy mi a burhut? Eszik, vagy isszák? Gulyás Annától választ kapunk rá, akinek ez az életstílusa. Emellett még számos érdekes, izgalmas tevékenység …
A Ráth György villában látogatható az Iparművészeti Múzeum szecessziós gyűjteménye. Gerhardt Krisztina avatja be a hallgatót abba a világba, ami itt látható, különös tekintettel a Tiffany technika kitalálójára, és annak …
Verbőczi Erika az Ócsai Tájház gazdaasszonya volt 20 éven keresztül. Rajta keresztül képet kapunk, a régi kiskertekről, a benne termelt …
Agárdi Gabriella festőművésznő folyamatosan tanul, megújul, képezi magát. Mindeközben tanít is - egyaránt gyerekeket és felnőtteket - …
1956 -ban, került sor - az akkor már háziőrizetben levő - Mindszenty József bíboros, hercegprímás kiszabadítására. Az akcióban részt vett, a ma 92 éves Tóró Antal is, aki most így emlékezik vissza a történtekre…
A 106 éves újszülött. Nem tévedés - egy szakácskönyvről van szó, ami 106 év után került kiadásra.
Szerzője, a gyomai Kner nyomda alapítójának, Kner Izidornak Piroska nevű húga. 1915-ben öntötte végső formájába a …
Mesebeli, de mégis igaz történet egy 106 éve íródott, de eddig ki nem adott szakácskönyvről, és sorsáról… Szerzője, a gyomai nyomdaalapító Kner Izidor Piroska nevű húga...
Pataki Éva és József, a világutazó házaspár. 2015-ben meséltek arról, hogy hogyan jutottak el a világ szinte minden tájára. Azt is megtudjuk, merre jártak azóta…
100 éves lenne sokunk kedvence, "Árpi bácsi", azaz Göncz Árpád. Ezúttal, egy szubjektív emlékezést hallhatnak…
Meskó Bánk:
Hermann Andrea és Hermann Zsolt. Két testvér, két képzőművész. Mindketten az egyházművészet területén alkotnak, de más-más területen… …
Milyen a „jó” idegenvezető? Mitől lesz „jó” az idegenvezető? Ilyen és hasonló kérdésekre válaszolt Major Árvácska idegenvezető. A felvétel 2014-ben …
Andor Tamást, aki ismeri, mindenki neves operatőrnek, alkalmanként színésznek ismeri. Kevesen tudják, hogy évtizedek óta - többek között -„versel” is. Ám ezeket a verseket nagyon szűk körben mutatja meg. Most azonban, a …
Láng Kovács Éva művészettörténész új regénye - a „Festők a szabadban” - a nagybányai művésztelep életét eleveníti meg. A beszélgetésből megismerhetjük a könyv megírásának előkészületeit is…
Az Anyanyelvápolók Szövetségének 25 éve alatt „valamilyen minőségében mindig vezetője volt” Kerekes Barnabás tanár úr. Társszervezetekkel együtt, fő …
Dr. nemes Békésy György egyike Nobel-díjasainknak. Halálának 50. évfordulójára emlékévet szerveznek. Az emlékbizottság tagjaival - Dr. Vincze …
Vermes Mária élete úgy alakult, hogy életmódot is kényszerült váltani. Hogy mi volt az oka, hogyan élte meg, és hogyan él ma, erről szól a …
Bodor Klára Saroltát egy móri speciális iskola pedagógusaként érte a kitüntetés. A laudációban két kiemelendő tulajdonsága szerepel: hogy …
A karácsonyi ajándékba kapott és már el is olvasott könyveiről, illetve az általuk kiváltott élményeiről mesél Meskó Bánk…
Preisinger Éva, aki aktív életében legutoljára Újbuda kulturális életének igazgatója volt, mára már fazekasmester…
A Bortarot a tarot kártya és a bor világának összefonódása. Takács Edina a tarot kártyák többségéhez hungaricum szőlőfajtákból készült bort társított. És, hogy ettől hogyan töltődhetnek fel egészséggel, életkedvvel és …
Könyves Kálmán óta tudjuk, hogy „Boszorkányok pedig nincsenek”. Vagy mégis? Mindenesetre, Boszorkánymúzeum az van. Ezt egy virtuális látogatás bizonyítja…
75. születésnapján készült egy beszélgetés Köllő Miklóssal - 2021 augusztusában. A beszélgetés második részében egy új korszak kezdetétől meséli el …
Mi a mesterséges intelligencia, és van-e határa? Erről beszélgettünk Dr. Komzsik Lajossal, aki egykor gépészmérnökként végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen. 40 éve Amerikában él, és napjainkban Professzor Emeritusként …
A pedagógus házaspár - Major Gábor és Major Gáborné, Julika - a szakmájuk különböző ágát képviselik. A privát életük tevékenységei is jelentősen …
A napokban megnyílt kiállítása kapcsán készült a beszélgetés Harsányi Zsuzsanna festőművésznővel. Átfogóan, részletesen mesélt a pasztell festészet lehetőségeiről, és saját technikájáról is…
A Géniusz televíziós kvízjáték egyik nagytudású játékosát, Boros Mártont, a civil embert ismerhetjük meg a beszélgetésből…
Az újonnan megnyílt Retro Élményközpontban a kor hangulatának felidézéséhez nagymértékben hozzájárulnak a "Rekedenc Mozaic & Design" …
Hórász Rita és Podlovics Zsolt "Rekredenc" néven különleges technikával - üvegmozaikkal - újítanak fel használati tárgyakat. Mellette készülnek …
Egy 1946 alapított nemzetközi alapítvány, amely idős, egyedül maradt embereknek kíván társaságot, figyelmet, segítséget nyújtani. Magyarországon Idősek Barátai néven él az Alapítvány. A napokban Párizsban zajlott …
Karácsonyhoz közeledve, jobban felfigyelünk az olyan mesterségekre, mint amit Havasi Grauszmann Tünde űz – nevezetesen ő gyertyafaragó mester. Hogy …
Amikor egy pedagógus riporternek lehetősége adódik bemutatni, egy hajdani tanítványát - Bitai Gergelyt - mint a Promontórium Borlovagrend legfiatalabb nagymesterét – személyesebb kérdések is megengedettek …
„Nyelvében él a nemzet!" – lehetne a mottója Meskó Bánk szavainak, melyben a szép magyar nyelv illő használatáról és az emberi kapcsolatok …
Budapest új látványossága, a 2021 augusztusában megnyílt Budapest Retro Élményközpont. Tulajdonosával, Horváth Ákossal járjuk végig a kiállítás három …
Kódexírás manapság is létező foglalkozás. Jeles képviselője, Szalai Katalin. A vele készült beszélgetésből a művészt is és a munkáját is megismerjük…
Potyó Imre természetfotós művészé válásáról és a napi tevékenységéről mesél, amit nem csak a fotózás tesz teljessé..
Az Attitüd Alapítvány autista fiatalok önkifejezését segíti, illetve teszi lehetővé a művészetek területén. Létrehozója, Blaskó Borbála mesél saját, és az alapítvány életéről…
Saját szemszögéből mesél aktív életéből emlékképeket egy nyugalmazott tornatanár, Lovasi János...
„Egy hely, mindenki számára”. Ez a mottója a Grnák Tamara Családi és Szabadidőközpontjának, ahol - immár 10 éve - minden korosztály talál olyan …
Tolnay Mari, népdal-, nóta- és operetténekes, a gyáli népdalkör vezetője, aki több évtized kihagyás után újra színpadra állt…
Egy kiállítás kapcsán avat be a Társaság életébe, és ismertet meg az orchideák világával Bary Zsuzsanna, a Magyar Orchidea Társaság elnökhelyettese.
Új musicalt alkotott Meskó Zsolt író, rendező forgatókönyvíró, Derzsi György zeneszerzővel. „A boldogság szövetsége” egy családi mesemusical. Az …
Az érintett szülők által létrehozott, és működtetett - az autistákat támogató - egyesület, az Aura Egyesület. Vezetője, Vadasné Tóth Mária mutatja be a 19 éve működő, fiatalokat és felnőtteket segítő szervezetet…
Szőke Olivér fiatal kora ellenére, rendkívül sokoldalú művész, aki több műfajban is kipróbálta már magát. Most két új elfoglaltságáról beszélgettünk …
Pap Jenőné, Méray Kornélia többszörös Európa-bajnok evezős, aki a pályája befejeztével, a Ráckevei és a Szigetbecsi helyi lapokat szerkesztette. Az ott megjelent írásokból állított most össze egy könyvet, és ez adta az …
dr. Székely Sándor többféle végzettséggel, leginkább az állatviselkedés kutatással töltötte az aktív éveit. Nyugdíjasként főleg madarakkal foglalkozik. A beszélgetésben az itt szerzett színes történeteivel avat be ebbe …
Köllő Miklós pantomim művész, koreográfus, rendező, a Tarka Színpad vezetője. A Vele készült interjú első része hangzik el, ahol a pályájához vezető …
Egy Albert Einsteinek tulajdonított levelet hallhatunk - Meskó Bánk tolmácsolásában - amiből megtudhatjuk a szeretet „tudományos” képletét is…
Tihanyban, egy panzióban több évtizede működik egy alkotótábor - festők részére. Meskó Bánk mutatja be az ott zajló mindennapokat, a résztvevőket, valamint az őket szórakoztató társművészetek képviselőit…
B Hegedüs Piros, festő, alkotó, 15 év után tért vissza Magyarországra egy kanyargós életszakasz után. Most, egy kiállítása kapcsán meséli el eddigi izgalmas életét…
Dr. Bencsik Erzsébet, ceglédi háziorvos, aki korát meghazudtolóan aktívan vette ki részét a munkából - a pandémia idején is…
Mit is takar ez a mostanában egyre többet hallható fogalom? Tóth Ildikó - az egyik művelője ennek a világnak - saját gyakorlati tapasztalatai alapján …
A III. Madách Színház Musical Pályázatán a négy döntőbe került darab egyike a „Kazinczy, a tizenötödik”. A mű zeneszerzője - Derzsi György - avat be a hosszú, nehéz munka részletein keresztül a darab történelmi …
Régi mesterség, talán a fogalom is alig ismert… Azon kevesek közül, akik ma is művelik - Gulyásné Tokaji Tünde - avatja be a hallgatót a Budai …
A téma örök, de frissített az interjú. A Budatétényi Rózsakert főmunkatársa - dr. Boronkay Gábor - a rózsák nagy ismerője tágítja tudásunkat erről a kedvelt virágról…
A Sas-hegyi Látogatóközpont vezetője, Vatai Anna avatja be a hallgatót a hely különlegességébe, múltjába, jelenébe…
Horti Lilla magánénekesnővel pályája alakulásáról szól a beszélgetés, miközben megismerhetjük sokoldalú személyiségét is…
Áment Zsóka:
Szabolcsi Bence Zenei Alapfokú Művészeti Iskola vezetője, - Peltzer Ferenc - aki emellett a bölcsődéseknek a „Gitárosbácsi” is. Az …
Meddig játszik egy ember? Az életkor előrehaladtával változik-e a játék minősége, vagy más lesz? A választ Dr. Bognár Gézától kapjuk meg…
A véletlen és a több évtizedes kitartás csodát hozott létre Martonvásáron. Aki mindezt megvalósította, és elmeséli - Harcsa Tiborné, Katika
Miért kell egy kutyának iskolába járni? Mit tanul ott egy diák? Az őrmezei kutyasuli vezetőjétől, Csík Gabótól kapunk választ…
Kővári Eszter Sára operaénekes, énekművész és zenepedagógus – ennek az életpályának az útját követi a beszélgetés…
Kossuth Lajos idős korát bearanyozta interjúalanyunk nagymamája, Zeyk Sarolta...
Milyen az, amikor valaki mindkét oldalról híres felmenőkkel büszkélkedhet? Grosschmid Péter elmeséli hogyan éli ezt meg...
Papp Tibor hivatásos fotográfus, természetfotós mesél Erdélyi medvefotós kalandjairól …
Geocache avagy geoláda. Egy nemzetközi játék résztvevőitől - Szabados Józseftől és Szabados Róberttól - kapunk hiteles információt arról, hogy mi is …
Kik a bohemok, mi a Baráti Kör lényege? - a legilletékesebbtől, Zahár Ottótól, a kör alapítójától kapjuk meg a választ..
Milyen is egy igazi gyermekkönyvesbolt? Hajdú Zsanett mutatja be a gyerekbirodalmat, és mesél a saját és a útjáról is…
A törökbálinti Kecskevilágot bemutató 2019-es beszélgetésemet kiegészítettem ki a mai állapottal, így megtudjuk hogyan újulnak meg Herczog Anitáék...
Felidézünk egy régi beszélgetést Valachi Annával, amelyből megismerhetjük a József Attiláról szóló legendák igazságát…
Egy vérbeli pedagógus - Szalai Sándor - aki a karantén alatt se engedi el a 60+-os „diákjai” kezét…
Körtvélyesi Mónika hivatása orvos, öt gyerek édesanyja, és a Szt. Egyed közösség önkénteseként segítés itthon és Afrikában, …
Füle Viktória figyelmét egy ajándék bor vitte a borászat felé. Azóta különböző formában a magyar bort népszerűsíti a világban…
A Cziffra emlékév gondolata Balázs János zongoraművésztől származik. Ennek kapcsán, ismételjük meg a Vele készült beszélgetést, amely a gyerekekhez …
A Cziffra emlékév adta az alkalmat, hogy megismételjük a Cziffra Györgyről 2019-ben rendezett kiállításról készült beszélgetést Csillag Évával...
Mi a kineziológia? Hogyan tudunk segítségével úrrá lenni a stressz okozta nehézségeinken? Az ismétlésre került interjúban erre kapunk választ Vona …
Pro cultura Újbuda díjjal tüntették ki az Albertfalvai Közösségi Ház vezetőjét, Farkas Zsoltot. Ennek kapcsán ismételjük meg a vele készült …
A dr. Makó Ádám gégész orvossal készült beszélgetés ismétléséből megtudhatjuk, hogy lehet segíteni a „hangos” alváson…
Örvényesben, Magyarország legrégebben működő malmában jártunk, ahol már 1748-ban is bizonyíthatóan működött malom…
Néhány gondolat a múlt század báli meghívóiról…
Ménesi Etelka festőművész, aki nyugdíjas éveiben talált rá az alkotás örömére…
Jánoska Antal, kártyagyűjtő és kutatóval beszélgettünk a kártya történetéről, és a kártyalapok készítéséről….
Bosznai Tibor ügyvezető, művészeti vezető avat be a nagy múlttal rendelkező "Hadik" múltjába és jelenébe…
Balizs József aranyozó, restaurátor, aki minden antik bútornak - köztük a csillároknak - visszaadja a régi szépségét…
Mi lesz a felszámolt patinás nyomdákkal, milyen utóélete lesz a hibás ólombetűknek - a választ, Faludi Viktóriától, egy nyomdatörténeti műhely …
Saját otthonában hozott létre Faludi Viktória - régi nyomdákból összegyűjtött eszközökkel - egy nyomdatörténeti műhelyt. A megnyitón Vele, és a résztvevőkkel beszélgettem...
2015-ben beszélgetett először riporterünk Szabó Marcell zongoraművésszel, most megkereste ismét, hogy beszélgessenek az azóta eltelt éveiről...
A gyűjtéseinek témáin keresztül ismerhetnek meg egy Bázelban élő magyar műgyűjtőnőt, Vermes Júliát…
Molnár Reginának két hobbija van, az utazás és a festészet – ötvözi is a kettőt…
Buslik György a térképbolt ügyvezető igazgatója, idegenvezető avat be a térképek múltjába és jelenébe…
Halász Gézával, a MUOSZ Karikatúra Szakosztályának elnökével beszélgettem a karikatúráról, a műfaj mai helyzetéről, és egy kicsit megismerhetjük Őt, magát is...
Angyal Júlia festőművésznő mesél életéről és a festészeti stílusáról…
Tölgyesi Lívia többek között tanít kisiskolásokat, tanít etikát, erkölcstanból tankönyvet írt, gyerekeknek mesét írt…
2017-ben mesélt ezekről egy …
2015-ben hangzott el a beszélgetés Csomai Zsuzsannával, aki Magyarországon kimonót gyűjt, de maga is készít és kiállításra öltözteti a viselőjüket…
Mit tettek és tesznek Nyisztor Ilonáék a hagyományokért Csángóföldön, Pusztinán… A 2016-os interjú, és az azóta történtek…
dr. Hidvégi Zsófia doktornővel a homeopátiáról beszélgetünk. Tényszerűen, szembenézve a szkeptikusok kérdéseivel is!
„Slow life" – lassíts, hogy élj! Mi is ez a japán szemlélet, életforma? A választ Gódorné, Zitától kapjuk...
Egy éve nincs már közöttünk Karinthy Márton. Rá emlékezünk egy 2016-ban készült interjúval, ami hitvallás is volt…
Leszakadt redőnyhöz szerelőt várva, egy hölgy jelent meg Sánta Tímea személyében...
Két új hangszer - a Szabadi Andrea által bemutatott "hang durum", és Murányi Norbert, hangszere, a „santur” volt a témája a 2017-ben készült …
"Régiségeknek - Idősnek lenni jó". Időskorú bloggerek működtetik több, mint 10 éve a blogjukat ezzel a címmel. Hogyan alakultak, hogyan működnek …
95 évvel ezelőtt indult az első rádióadás Magyarországon. Ennek emlékére látogattunk el a Rádió- és Televíziómúzeumba, Diósdra. Hima Ernő …
Bognár Judit kisvállalkozó avatja be a hallgatót az útba, ami egy új vállalkozás létrejöttéhez vezet...
Dante színjátéka ihlette az ötvös szobrászművészt - Madaras Istvánt - 100 kép és 3 szobor elkészítéséhez…
A Jobb Veled a Világ Alapítvány tevékenysége a Boldogságóra program. Hogy mi is ez, azt Lengyel Adrienn koordinátor fogalmazta meg: …
Mitől lesz jó és kedvelhető egy idegenvezető? Hogyan készül, hogyan lesz naprakész? A választ Bányai Tamás idegenvezetőnél kerestem.
Két, különböző időben készült interjú. Az első beszélgetésben Polátka Fruzsina muzeológus, tárlatvezető kalauzol a múzeumban. A másodikban, dr. …
Szabó Gábor szobrászművész mesél a művésztelep múltjáról, és jelenéről...
Szombathelyi Éva audiológus szakasszisztenssel beszélgettünk a halláscsökkenésről, a hallásromlásról és az esetleges megoldásokról...
A Gyermekek Háza alternatív iskolában második évüket kezdik a gimnazisták. Az első év tapasztalatairól beszélgettem Kókayné Lányi Mariettával, az …
Egy állami iskola, ahova nap, mint nap szívesen jár be tanár és diák is! Lányi Marietta pedagógiai vezetővel beszélgettem…
A nyár örök kelléke a lángos. Mitől jó egy lángos, mitől lesz híres a sütője?
A Vojnovich-Huszár villa kulturális szalonként működik. Indulásáról és működéséről beszél a háziasszony - Fodor Júlia
Sándor Gábor geográfustól ismerjük meg a barlang kialakulását, jelenét…
Mindazoknak, akik még nem találkoztak CT vizsgálattal - komoly segítséget adhat ez a beszélgetés...
Akik kíváncsiak Békés megye gyöngyszemeire, hallgassák meg dr. Füzesné Hudák Julianna ajánlatát...
Hajdan Vali, a költő, az előadóművész, a közönségszervező – aki a rímek művésze…
Hogyan is telnek egy kamionsofőr mindennapjai?
Nagy Imre idegenvezető ismertet meg a kőbányai pincék történelmével…
Százhalombatta város nevének eredetét, a halmok történetét a Matrica múzeum igazgatója dr. Vicze Magdolna régész ismerteti…
Latorcai-Újházy Aranka egész életének gyűjtése ma a Gyomaendrődi Értéktár része. A gyűjtésről, a múzeummá válásról beszélgettünk…
Föngyöskert Gyógyító Völgy a neve a tanösvénynek, ahova a régi paraszti kultúrából menekítették át a népi gyógyászat növényeit…
B Lóránt Sándor asztalosmester szerint "a régi bútor ne csak dekoráció legyen egy otthonban…"
A vár történelmét, történetét, majd jelenét a leghitelesebb embertől, Juhász Zsolt idegenvezetőtől halljuk…
Teljes nevükön: Tűzmadár Alapítvány a Minőségi Életért. A rákbetegeket segítő alapítvány a karantén idején is - hűen a nevükhöz - azonnal megoldotta …
Mióta van forintunk, milyenek voltak a régiek, és milyen a mai? A válasz dr. Tóth Csaba numizmatikustól érkezik…
Egy különleges békaotthonban élnek az unka békák. Róluk, és gondozójuk - "Brekibácsiról" - szól a beszélgetés...
Ritka, hogy egy kozmetikában férfi a kérdező, de ritka a témája is…
Romhányi József ismert és eddig ismeretlen oldalát mutatták be egy rendezvényen Gazdagréten...
„Az egyperceseket nem csak olvasni, nézni is lehet”- Ligeti Zsuzsa grafikus mesél a műfajról, és életéről…
Tanácsokat tartalmaz a beszélgetés azoknak, akik nem tudják, hogyan kezdjenek kutatni a felmenőik után… A mostani beszélgetés tartalmazza az aktualitásokat is.
Mi a MENSA, kik alkotják, hogyan lehet közéjük kerülni…
Bemutatjuk a Fabrika boltot, ahol Art Deco, Bauhaus bútorokat restaurálnak, enteriőröket árulnak, terveznek…
Áprilisban lett volna 120 éves Márai Sándor. A hagyatékának gondozójával készült beszélgetés segít jobban megismerni az írót, mint embert...
Az áprilisban elhunyt Fekete György belsőépítészre emlékezünk, egy 2019 őszén készült beszélgetéssel
Sokan azt hiszik, hogy a biogazdálkodás egyenlő a vegyszermentes termeléssel. Pedig ez egy szemléletet jelent, amibe Madaras Krisztina avat be...
Hogyan alakult ki, kik és hogyan „építették” a barlanglakásokat?
Keresztes Zsuzsa művésznő avat be az általa alkalmazott különleges technika létrejöttébe és alkalmazásába...
Milyen az életük 30 éve külön - a testvérpár egyike Győrben, a másikuk Amerikában él...
Hogyan kapcsolódik össze a szlovák város neve Schuberttel?.
Mi a numizmatika, mit érdemes tudni az érmekről…
A véletlen és a segítőkészség találkozása…
Nagy kérdés a sebészhez - milyen érzés „belevágni” egy emberbe?
Mi mindent csinál egy látványtervező, és mit a neki dolgozó munkatársak…
Hogyan lesz valakiből fotós, majd miért alapít fotóiskolát?
Az őskovászon kívül a szív, az emberiesség az az alapanyag, amitől Takács Zoltán péksége olyan különleges...
Az őskovászon kívül a szív, az emberiesség az az alapanyag, amitől Takács Zoltán péksége olyan különleges...
Beszédes a címe Trom Kata könyvének - Tér-lélek-tan. A térlélektanról is szól, de segíti a saját ízlésünk megtalálását is...
Mitől bio egy élelmiszer, mitől függ az árainak alakulása - a választ Roszik Györgytől kapjuk
Bemutatjuk Marton Licit, aki korát meghazudtolóan, aktívan nyitott mindenre...
Több szerepe van az életünknek a zenének, függetlenül a műfajától. Ebből a beszélgetésből kiderül, hogy milyen szerepe van a gyógyításban...
Az ismert - többek között - Balázs Béla díjas operatőrnek most egy másik oldalát ismerhetjük meg - a verseiről beszélgetünk...
Ki gondolná, hogy ma is van igény a kódexírásra. Hogy ki igényli, és ki készíti - erről szól a beszélgetés...
Hogyan is válik valaki Budapest legjobb lángossütőjévé...
Két 60+-os barátnő, 52 napra nekivágott egyedül Kínának. Az élményeikről mesélnek...
A Márai Sándor hagyatékának gondozójával - Mészáros Tiborral - történt beszélgetés segít közelebb kerülnünk, az újra felfedezett íróhoz…
Régi idők szalonja a Kugler Art Szalon és Galéria. Tulajdonosa, háziasszonya Kőszegi Edit, aki mindemellett dokumentumfilm rendező. Hogyan ötvözi …
Zahár Ottó, a Bohémia Baráti Kör mutatja be a cseh kultúra magyar barátainak egyesületét.
Fazekas Valéria iparművész, a öltözködési tárgyak kiegészítő szakán végzett. Végül miért éppen a kalapot választotta szakterületének?
Fullár Gyula és Alina. Hogyan és honnan jutottak el az 50 éves házasságig...
Eltűnt egy majdnem 100 éves műhely - Pákai Angéla könyvkötőmester befejezte működését. A múltat és apró technikai fogásokat elevenít fel ez a beszélgetés a mesternővel.
Két régi Veres Pálnés gimnazista, mint riporter és a gimnázium jelenlegi igazgatója – Korompay Bálint – beszélgetnek múltról és jelenről…
Egy környezetvédő - Blaskovich Ákos - aki már szabadalmaztatta is az ötletét - egy házat, amiben él is…
Hangterápiával foglalkozó egyesület – hangokkal segítik az emberi szervezetet, hogy könnyebben tudjon relaxálni…
Miért érdemes egy művésznek „belülről” ismerni a fákat?
Csak a helyszín változott, a meghitt régi könyvesbolt ma is él…
A rekonstrukció vége felé közeledik a Rumbach zsinagóga. Kiss Henriett - intézményvezető - mesél a rögös útról és a váratlan eseményekről amin végigjártak...
Fülöp Lili egyetemistaként Kenyában dolgozott, mint önkéntes. Az ottani mindennapjairól készült vele beszélgetés...
Farkas Géza fotóművész egyik unokája - dr. Asbóth Mária - egy interjúban idézi nagypapája életművét. Az aktualitást egy kiállítás és könyvbemutató adja.
Interjú Nagy János Senior Ki-Mit-Tud győztessel
Kossuth Lajos utolsó éveit bearanyozta Zeyk Sarolta. Unokájától hallunk erről a történetről...
Are you the creator of this podcast?
and pick the featured episodes for your show.
Connect with listeners
Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans
Yes, let's begin connectingFind new listeners
Understand your audience
Engage your fanbase
Make money