Cover art for podcast Be My Hero Podcast

Be My Hero Podcast

222 EpisodesProduced by Be My Hero MediaWebsite

Kamil i Rafał szukają najlepszych bohaterów i rozmawiają o popkulturze. Skupiamy się przede wszystkim na filmach (i serialach) superhero, horrorach, sci-fi, akcyjniakach i komediach, ale nie stronimy też od dobrych obyczajówek, czy głupawych teen dram.

1:29:29

NA CO DO KINA?: Na rauszu, Palm Springs i Obiecująca młoda kobieta | RECENZJE FILMÓW

Podczas niedzielnego live'u rozmawialiśmy o trzech filmach, które w końcu trafił do polskich kin (tych, które są otwarte). Dyskutowaliśmy o "Na rauszu" z Madsem Mikkelsenem, "Palm Springs" z Andym Sambergiem i Cristin Milioti oraz "Obiecującej młodej kobiecie" z Carey Mulligan.

Wersja wideo znajduje się tutaj.

NA RAUSZU (reż. Thomas Vinterberg)

"Na rauszu" to film duńskiego reżysera Thomasa Vinterberga, który opowiada historię czwórki przyjaciół w średnim wieku, których dopadło znużenie życiem.

Rutyna pracy w roli nauczyciela, obowiązki w domu, a także zwyczajna dorosłość. Pewnego dnia postanawiają przetestować tezę psychiatry Finna Skarderuda, która głosi, że człowiek rodzi się z niedoborem alkoholu w organizmie.

Na początku wszystko idzie doskonale, ale w miarę podnoszenia promili we krwi, sprawy bardzo się komplikują, odkrywając ukrywane przez lata problemy.  Świetna rola Madsa Mikkelsena, a także narracja, która nie ocenia - nie gloryfikuje, ale też nie potępia metod i wyborów bohaterów.

Co sądzimy o "Na rauszu" lub w oryginale "Druk"? Sprawdźcie nasz materiał.

"Na rauszu" to jeden z filmów, które można oglądać (przedpremierowo, ale regularnie) w polskich kinach, które zostały otwarte po przerwie związanej z obostrzeniami pandemicznymi.

OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA (reż. Emerald Fennell)

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." to film, na którego premierę długo musieliśmy czekać w naszym kraju. Niezwykle dobrze oceniany, z fantastyczną rolą Carey Mulligan.

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." to reżyserski debiut w filmie pełnometrażowym Emerald Fennell, która napisała również scenariusz. Historia 30-letniej Cassie, kobiety, która porzuciła karierę medyczną i pracuje w kawiarni. Nocami poluje na "miłych i pomocnych" mężczyzn, udając pijaną w klubach.

Okazuje się, że ma ukryty motyw i chce zemścić się na oprawcy sprzed lat, który nie poniósł kary. W trakcie trwania film kilkukrotnie zmienia ton, a finałowy twist zaskakuje i sprawia, że dyskusja o "Obiecującej. Młodej. Kobiecie." będzie trwać jeszcze miesiącami.

PALM SPRINGS (reż. Max Barbakow)

"Palm Springs", czyli film stworzony według pomysłu Andy'ego Samberga i The Lonely Island w końcu trafił do polskich kin. Opowieść o romansie w pętli czasu to idealna produkcja na czas pandemii.

"Palm Springs" zadebiutowało na początku 2020 roku na Sundance Festivalu, po którym za rekordową kwotę zostało kupione przez Hulu. W Polsce film miał się pierwotnie pojawić 1 stycznia tego roku, ale obecna sytuacja na to nie pozwoliła. Pokazy przedpremierowe rozpoczęły się w połowie lutego, a film idealnie sprawdza się jako odskocznia od rzeczywistości.

"Palm Springs" to historia o dwójce ludzi zamkniętych w pętli czasu, codziennie powtarzają oni ten sam scenariusz - ślub i wesele. Nyles pogodził się ze swoją rzeczywistością i nie próbuje już z nią walczyć, jednak gdy przypadkowo wciąga w time loop Sarah, sytuacja zaczyna się zmieniać.

Para się do siebie zbliża, ale ona nie zamierza w nieskończoność powtarzać tego samego dnia. "Palm Springs" to "Dzień świstaka" naszych czasów - urocza komedia, pełna kąśliwego humoru, a także naukowej próby wyjścia z sytuacji. Niezwykle ciepła produkcja, która spodoba się każdemu.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Listen to Be My Hero Podcast

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/7c106cc/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens