Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

9:16

دوران ريكاورى بعد از عمل رينو پلاستى بينى چگونه است؟

در دوره ریکاوری باید چکار کنم؟

شما تا یک هفته بعد از عمل استراحت می کنید. در طی این مدت استراحت ، کمپرس یخ و تمیز کردن بینی توصیه می شود. اکثر افراد فقط در چند روز اول به مسکن نیاز دارند.
در طول بهبودی نفس کشیدن با بینی دشوار است. زیرا اسپلینت ها در داخل بینی قرار دارند تا سپتوم را مستقیم نگه دارند. تورم در روز سوم و پس از آن کمتر می شود. کبودی زیر چشم ممکن است گاهی رخ دهد. در طول هفته پس از جراحی یک گچ کوچک روی بینی خود دارید تا از بینی محافظت کند و تورم را کاهش دهد.
یک هفته پس از عمل اسپلینت ها و گچ برداشته می شوند. پس از آن ممکن است به کار بازگردید و تمرینات خود مانند راه رفتن یا دویدن را ادامه دهید. برای شش هفته باید از ورزش تماسی خودداری کنید. شما می توانید در عرض دو هفته پس از عمل به فعالیت های عادی زندگی خود بازگردید.
در حالی که احتمال بهبودی در ماه اول زیاد است اما بهبودی کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد. بیشترین تورم در ماه اول از بین می رود و تمام تورم باید در یک سال یا کمتر از بین برود.
اگر علاقه مند به جراحی بینی هستید ، با یک جراح بینی مشاوره کنید. جراح با توجه به هدف شما از عمل بینی یک طراحی فردی خاص شما انجام می دهد.
خطر مرگ به علت جراحی زیبایی بینی
اگر شما می خواهید بینی خود را عمل کنید یا هر جراحی دیگری را انجام بدهید ، باید بدانید که همیشه احتمال حساسیت به بیهوشی و خطر مرگ وجود دارد. این موضوع در مورد روش های سرپایی و مراحل بستری هم هست. حتی اگر جراحی یک روش اختیاری مانند عمل جراحی پلاستیک بینی باشد.
در حالی که همیشه خطر مرگ به علت بیهوشی وجود دارد ، این خطر برای انواع جراحی ها و بیماران متفاوت است. به همین دلیل است که جراحی را هرگز نباید دست کم شمرد. حتی در مورد روش های جزئی دندانپزشکی.

برای روشن شدن مطلب ، برخی از جراحی ها دارای ریسک بالاتری نسبت به بقیه هستند. احتمال اینکه یک فرد سالم در طی یک پروسه دندان پزشکی کوچک فوت کند ، بسیار نادر است. روش های دیگر جراحی خطر بیشتری دارد.
به عنوان مثال ، در جراحی های قلب باز، قلب در واقع تقریباً یک ساعت قبل از شروع مجدد کار خود متوقف می شود. ریسک این عمل جراحی بیشتر از جراحی تونل کارپال است که بر روی مچ دست بیمار و اغلب در یک مرکز جراحی سرپایی انجام می شود.
سابقه سلامت شما
سابقه سلامت شخصی شما از جمله دیابت ، مشکلات تنفسی و سابقه سیگار کشیدن ، سن ، وزن ، سابقه سلامت خانوادگی و وضعیت سلامت عمومی در هنگام عمل جراحی به طور مستقیم به میزان خطرات عمل بستگی دارد.
خطر بیهوشی برای یک فرد سالم نسبت به یک فرد بیمار کمتر است. فرد مبتلا به عفونت بیشتر در معرض خطر است. افراد غیر سیگاری خطر کمتری نسبت به افراد سیگاری دارند و یک فردی که روزانه ورزش می کند خطر کمتری نسبت به فردی دارد که همیشه روی مبل نشسته و تلویزیون تماشا می کند.
سایر عوامل خطر شخصی شامل مشکلات تنفسی ، مشکلات لخته شدن خون ، سوء مصرف مواد مخدر یا الکل و وجود یک یا چند بیماری مزمن مانند دیابت است.
نوع عمل جراحی و جراح نوع عمل جراحی نقش بزرگی در میزان خطر مرگ در طی هر روش مشخص دارد. جراحی مغز خطر بیشتری نسبت به عمل جراحی پا دارد. جراحی قلب به طور معمول بیشتر از جراحی زیبایی صورت ریسک دارد. زیرا بخشی از عمل جراحی قلب تنها زمانی اتفاق می افتد که یک فرد مبتلا به مشکلات قلبی باشد. اما جراحی زیبایی بینی و سایر جراحی های زیبایی یک عمل انتخابی است که اغلب به منظور بهبود ظاهر افراد و بدون هیچ مشکلی پزشکی انجام می شود.
جراحی مربوط به تروما ، مانند تصادف سنگین با خودرو دارای ریسک بالاتری نسبت به یک جراحی برنامه ریزی شده است.
بیهوشی
اگر در گذشته مسائل مربوط به بیهوشی داشته اید ، احتمال بیشتری برای عوارض بیهوشی در طی مراحل بعدی وجود دارد. در بعضی موارد ، اگر یکی از اعضاء خانواده شما مشکل بیهوشی داشته باشد ، احتمال بیشتری هست که شما هم نسبت به داروهای بیهوشی حساس باشید.

یک واکنش خطرناک به بیهوشی مانند هایپرترمی بدخیم ژنتیکی است و باعث می شود بیمار در هنگام بیهوشی در معرض تب های بسیار بالا همراه با مشکلات دیگر باشد و ممکن است به مرگ بیمار منجر بشود.
مهارت متخصص بیهوشی مانند مهارت جراح شما تأثیر بسیاری در کاهش ریسک خطرات دارد. و بسیاری از متغیرهای دیگر در مورد بیمار وجود دارد که نقش مهمی در مرگ در طی عمل جراحی بازی می کنند. همچنین مهم است بدانید که مرگ و میر در طی و بلافاصله پس از جراحی ، معمولاً نتیجه واکنش به بیهوشی است و ارتباطی با عمل جراحی ندارد.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens