Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

7:06

مزایا و معايب کاشت ریش چیست؟

شاید شما هم متوجه شده باشید که صورت برخی از آقایان با ریش بهتر و پرتر دیده می شود و اصلاً با ریش صورتی مردانه تر پیدا می کنند در برخی از جوامع داشتن ریش کاملاً ضروری است و به آنها صورتی مردانه می بخشد اما برخی از آنها به دلایل مختلفی ریش کمتری دارند و از این وضعیت ناراحت هستند. کاشت ریش به کمک فناوری جدید یک راه حل قطعی برای جبران کم پشت بودن ریش و ایجاد ظاهری مردانه و جذاب است.

طبق تحقیقات جدیدی که در خصوص کاشت‌ ریش انجام شده است محققان اعلام کرده اند که فقط در سال گذشته تعداد افرادی که متقاضی درمان با کاشت ریش شده ‌اند سه برابر شده است. شاید گرایش برخی از سلبریتی ها به کاشت ریش از قبیل تام هاردی، دیوید بکهام و برادلی کوپر و سایرین در این مسئله بی ‌تاثیر نباشد چرا که معمولاً جوانان به عنوان یک الگو به آنها نگاه می کنند و هر کاری که این ستارگان انجام دهند را تکرار می کنند.

کاشت ریش چیست؟ احتمالاً شما هم مطالب زیادی را درباره کاشت مو شنیده اید و افراد زیادی را دیده اید که اقدام به کاشت مو کرده اند به نحوی که کاشت مو باعث زیر و رو شدن چهره ی آنها شده است. کاشت مو به یک روش بسیار محبوب برای افزایش تراکم موهای صورت تبدیل شده است و تعداد بسیار زیادی از آقایان را از مشکل کم پشت بودن موی سر و طاسی آن خلاص کرده است.

کاشت ریش نیز همانند کاشت مو انجام می ‌شود و یک روش نسبتا ساده است مهمتر از همه آنکه دوران بهبود پس از آن بسیار کوتاه است. در این روش تعدادی فولیکول مو به صورت مجزا از قسمت پشت سر یا دو طرف سر که تراکم موی آنها بیشتر است برداشته خواهد شد.

پس از استخراج فولیکول ها پزشک اقدام به آماده‌ سازی آنها خواهد کرد و آنها را برای کاشت در صورت آماده می کند. پس از آن که فرآیند کاشت موهای پیوند شده به اتمام رسید پزشک نکات مهم را به شما گوشزد خواهد کرد.

در کاشت ریش نیز همانند کاشت مو پس از مدتی موهای پیوند شده شروع به ریزش خواهد کرد اما دوباره رشد می کند و این فرایند کاملاً طبیعی است پس اصلا نگران نباشید.

قیمت کاشت ریش چقدر است؟
کاشت موهای صورت نیز همانند همه روش های زیبایی با صرف هزینه همراه است و یک روش ارزان قیمت محسوب نمی ‌شود. اگر شما خواهان صورتی جذاب تر مردانه تر هستید باید دست به جیب شوید و برای هزینه کاشت ریش آماده شوید.

عوامل متعددی در تعیین هزینه کاشت ریش نقش دارند به عنوان مثال وسعت ناحیه قرار است درمان شود، نوع روش مورد استفاده برای کاشت ریش، مهارت و تجربه و تخصص پزشک و البته موقعیت فیزیکی مطب پزشک در این امر دخیل هستند.

مزایای کاشت ریش چیست؟
یکی از مهمترین نکات در خصوص کاشت موهای صورت این است که شما می توانید ظاهر ریش خود را مشخص کنید و از جراح بخواهید که موهای صورت شما را به همان سبکی که دوست دارید پیوند کند. برخی از تحقیقات نشان داده است که خانم ها مردانی را بیشتر دوست دارند که ریش دارند چرا که ظاهری مردانه تر و جذاب تر خواهند داشت. آقایانی که ریش دارند در مقایسه با مردانی که ریش ندارند قوی تر به نظر می رسند و حس امنیت بیشتری را به خانم ها القا می کنند. این روش زیبایی با درد بسیار کمی همراه است چرا که برش های بسیار کوچک روی صورت ایجاد می ‌شود و همین کوچک بودن آنها باعث می ‌شود شما درد بسیار کمی را احساس کنید. البته پزشک قبل از شروع کار از داروی بی حس کننده استفاده می کند تا شما دچار درد نشوید.

دوران بهبود در کاشت ریش بسیار کوتاه است و ممکن است شما فقط به پنج روز و یا نهایتا یک روز استراحت در منزل نیاز داشته باشید. بدترین چیزی که پس از کاشت ریش می توانید انتظار داشته باشید تورم و قرمزی خفیف صورت است که پس از چند روز از بین می رود. موهای جدید پیوند شده در صورت مانند موهای اصلی، دائمی خواهد بود و شما می توانید به صورت طبیعی آنها را شیو کنید و حتی مدل بدهید.

معایب کاشت موهای صورت چیست؟

در اکثر موارد های مورد نیاز برای کاشت از قسمت پشت سر برداشته می ‌شود و ممکن است هنگامی که شما موی سر خود را خیلی کوتاه می کنید بافت اسکار کوچکی که در این ناحیه وجود دارد دیده شود.
موهای پیوند شده طی مدت ۳ هفته شروع به ریزش می کنند البته این پدیده موقت است و جای نگرانی ندارد و به طور کلی ریزش موهای پیوند شده یک بخش طبیعی از فرآیند پیوند ریش است و دوباره شروع به رشد خواهند کرد.
کاشت ریش یک روش ارزان قیمت نیست و شما مستلزم صرف هزینه خواهد بود. برخی از مراکز کاشت مو هزینه‌ ای که برای پیوند ریش دریافت می کنند به ازای جلسات مورد نیاز است و برخی دیگر به ازای تعداد گرافت های پیوند شده هزینه کاشت را مشخص می نماید.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens