Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

8:42

عوارض جانبی کاشت مو كدامند؟

کابوس هر مردی می تواند ریزش موها و در نهایت طاسی باشد. خیلی از آقایان به مرور که از سنین 20 سالگی عبور می کنند، متوجه ریزش شدید مو در برخی نواحی سر می شوند و این مسئله می تواند اثرات مخرب زیادی بر سطح اعتماد به نفس و روابط اجتماعی آن ها بگذارد. اما اگر مشتاق هستید که راجع به روش هایی که در این مرکز برای کاشت مو به کار می رود، اطلاعات بیشتری به دست آورید ، توصیه می کنیم که این مطلب را از دست ندهید. قطعاً مطالب جدید و جالبی دستگیرتان خواهد شد.

روش های کاشت مو (FUT)
FUT نوعی روش پیشرفته ی کاشت مو می باشد که پیوند واحدهای فولیکولی مو نیز نامیده می شود.روش کار این متد به این صورت است که رشد طبیعی موها را تقلید کرده و انتخابی فوق العاده برای افرادی است که طاسی الگو شکل بزرگی روی بخشی از سر خود دارند.

این تکنیک کاشت مو ، این گونه است که نوار بزرگی از موها را از بخش اهدا کننده (جایی که ریزش موها کمتر است و رشد موها هنوز قوی می باشد ) برمی دارد

این نوار مویی حاوی فولیکول های مو است .این واحد فولیکولی هم چنین حاوی غده های چربی ؛ عصب ها ، یک عضله ی کوچک و موهای سالمی به نام ولوس (vellus) می باشد.

هزاران واحد گرافت از این فولیکول ها در برش کوچکی که در محل طاسی ایجاد می شود ، قرار می گیرند.(در طول فقط یک جلسه )! موهایی که از این گرافت رشد می کنند، الگوی طبیعی رشد دارند و هیچ گونه عوارض جانبی ناشی از جراحی نخواهد داشت. نکته ی خیلی مهم : به خاطر داشته باشید که این روش کاشت مو برای افرادی که بانک مویی قوی ای در پشت یا کناره های سر خود ندارند ، مناسب نمی باشد. روش های دیگری مثل FUE نیز محبوبیت چشم گیری در میان افراد پیدا کرده اند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به این متد درمانی این مقاله را مطالعه کنید.

هزینه کاشت موی طبیعی چقدر است
این مسئله تا حدی زیادی به تعداد گرافت های مویی که برمی دارید و بزرگی محل دریافت کننده ی مو( محل طاس سر ) بستگی خواهد داشت.

هر چه قدر که این ناحیه ی بزرگ تر باشد ، احتمالا به گرافت های مویی بیشتری احتیاج خواهید داشت و در نتیجه احتمالاً هزینه های مربوط به ان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

شرایط هر بیمار متفاوت است و برای تعیین قیمت باید در ابتدا جلسات معاینه انجام شود. علاوه بر این متدی که استفاده می کنید و هم چنین مهارت پزشکتان نیز در این مسئله بی تاثیر نخواهد بود.

عوارض جانبی کاشت مو
گرچه عوارض جانبی ناشی از کاشت مو به روش هایی مثل FUT خیلی کم است و بعد از چند هفته به طور کامل از بین می روند ، اما ممکن است به پیامدهای زیر دچار شوید :

خونریزی و تورم جمجمه ی سر: یکی از رایج ترین عوارض جانبی ای که بیماران ممکن است به آن دچار شوند ، خونریزی و تورم جمجمه می باشد.ذات طبیعی کاشت مو به این معنی است که فولیکول های مو از ناحیه ای از سر که رشد طبیعی موها را دارد برداشته شده و از طریق برش های کوچک به محل مورد نظر پیوند داده می شوند. گرچه روشی مثل FUE به نسبت روش های سنتی تری مثل FUT نیاز به برش های کمتری دارد ، اما باز هم احتمال بروز خونریزی و تورم در این نواحی دور از انتظار نیست.

خارش

خارش هم یکی دیگر از عوارض جانبی معمول ناشی از جراحی می باشد.به خاطر داشته باشید که بخشی از بدن تلاش می کند که خود را بهبود دهد و در نتیجه ، بروز خارش بعد از جراحی کاشت مو مسئله ای طبیعی و نرمال است.

نکته ی خیلی مهم : مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است این است که برای تسکین خارش ، به هیچ وجه سر خود را نخارانید.چرا که این مسئله می تواند باعث جا به جایی فولیکول های کاشته شده گردد.

علاوه بر این ممکن است موجب انتقال آلودگی ها به زخم های سر شود که در نهایت باعث بروز عفونت شده و پیامدهای خطرناکی به همراه داشته باشد.

اگر خارش بعد از کاشت مو طولانی شد ، ممکن است به خاطر نوع شامپویی باشد که استفاده می کنید.به همین خاطر توصیه می کنیم که بعد از اتمام عملیات درمانی حتما با پزشک کاشت مو راجع به این مسئله و راه های پیشگیری از خارش صحبت کنید.

عفونت

التهاب و عفونت فولیکول های مو که به نام فولیکولیت نیز نامیده می شود ، ممکن است یکی از پیامدهای جراحی کاشت موی شما باشد.این نوع عفونت ها را معمولا می توان با استفاده از کِرِم ، لوسیون و ژل های آنتی بیوتیک درمان کرد.

اگر عفونت شما وخیم تر شد ، زمان آن رسیده که با متخصص کاشت مو در مرکز یزد مشورت کنید.پزشک می تواند مقادیری داروهای خاص برای شما تجویز کند. •ریزش موی ناشی از شوک

این مسئله به عارضه ای گفته می شود که فولیکول های مو بعد از پروسیجر به طور ناگهانی شروع به ریزش می کنند.این عارضه به طور کاملاً غیر منتظرانه ای طبیعی است و نیازی به نگرانی نخواهد داشت.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens