Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

7:13

چه موادی برای مزوتراپی استفاده می شود؟

مزوتراپی، از سوزن های بسیار ریزی استفاده می کند و تزریق ها را در ناحیه میانی پوست انجام می دهد. ناحیه میانی پوست، مزودرم نامیده می شود. مزوتراپی می تواند در این نواحی تاثیر گذار باشد، چون آسیب های پوستی معمولا به دلیل خون رسانی اندک در این نواحی ایجاد شده اند. تزریق های مزوتراپی، خون رسانی به بخش های میانی پوست را بیشتر می کنند و این باعث بهبود پوست و ترمیم آسیب ها در این قسمت ها می شود.

چه موادی برای مزوتراپی استفاده می شود؟
شما می دانید که مزوتراپی چیست؟ اما تنوع های زیادی هم برای انجام مزوتراپی وجود دارد. در حقیقت، هیچ استانداردی برای مواد مورد استفاده در مزوتراپی وجود ندارد. با توجه به نیاز شما، پزشک تصمیم می گیرد که از چه ماده ای برای شما استفاده کند. تعدادی از رایج ترین این مواد در ادامه معرفی شده اند.

داروهای پیشگیری کننده
آنتی بیوتیک ها ممکن است برای مزوتراپی استفاده شوند. آنتی بیوتیک ها می توانند از وقوع عفونت، جوش زدن یا التهاب پوستی جلوگیری کنند. هورمون ها
هورمون های کلسی تونین و تیروکسین در مزوتراپی، کاربرد زیادی دارند. تیروکسین هورمونی است که نقش مهمی در تنظیم سوخت و ساز بدن دارد. استفاده از آن در مزوتراپی برای برداشتن چربی های زاید، نقش مهمی دارد. آنزیم ها
آنزیم هایی مثل هیالورونیداز و کلاژناز، برای مزوتراپی استفاده می شوند. هر دوی این آنزیم ها در جوان سازی پوست، سفت شدن ماهیچه کاربرد دارند.

ویتامین ها
ویتامین ها و مواد معدنی هم می توانند برای مزوتراپی و تقویت پوست استفاده شوند. عصاره های گیاهی هم می توانند انتخاب خوبی برای مواد مزوتراپی باشند. به خصوص زمانی که مزوتراپی برای جوان شدن پوست استفاده می شود. فراموش نکنید که برای انجام مزوتراپی، حتما با یک پزشک مجرب مشورت کنید. پزشک می تواند تشخیص دهد که چه ماده ای برای شما استفاده کند. هزینه مزوتراپی چقدر است؟
هزینه مزوتراپی معمولا به نوع ماده ای که برای درمان استفاده می شود و هم چنین تعداد جلسات بستگی دارد. اما فراموش نکنید که همیشه بهترین ماده را انتخاب کنید. البته باید یادآوری کنیم که چون مزوتراپی جزء عمل های زیبایی محسوب می شود، بسیاری از شرکت های بیمه هزینه آن را تقبل نمی کنند. آماده شدن برای مزوتراپی
حالا که می دانید مزوتراپی چیست، بهتر است برای انجام آن، آماده شوید. آماده شدن برای مزوتراپی، چند مرحله دارد:

مرحله اول
اولین و مهم ترین مرحله برای مزوتراپی، پیدا کردن یک پزشک مجرب و یک کلینیک مناسب برای انجام این کار است. می توانید از وب سايت تهران اسكين این کلینیک ها را پیدا کنید و برای مزوتراپی به آن ها مراجعه کنید. پزشک شما به خوبی می داند که مزوتراپی چیست و چه نوعی از آن برای شما مناسب است. •مشاوره با پزشک
پزشک می تواند براساس نیاز شما، ماده مناسب برای مزوتراپی، تعداد جلسات مورد نیاز شما را تعیین کند. ممکن است پزشک به شما بگوید که یک هفته قبل از انجام مزوتراپی، از مصرف داروهای آسپرین یا رقیق کننده خون جلوگیری کنید. این داروها ممکن است خطر خون ریزی را در طی مزوتراپی افزایش دهند. آیا مزوتراپی درد دارد؟
شما در طی جلسات مزوتراپی، معمولا دردی را احساس نمی کنید. سوزن هایی که به بدن شما وارد می شوند‌، بسیار ریز هستند. عمل مزوتراپی بسیار سریع انجام می شود، به همین خاطر شما هیچ دردی را احساس نمی کنید. البته اگر خیلی پوست حساسی داشته باشید، می توانید از پزشک بخواهید که داروی بی حسی برای شما استفاده کند. مزوتراپی چند جلسه است؟
مزوتراپی معمولا بین ۴ تا ۶ جلسه طول می کشد. هر جلسه بین ۳ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد. در ابتدا فاصله هر جلسه، هر هفت تا ده روز یکبار است. بعد از این مدت اگر روند ترمیم پوست مناسب باشد، فاصله جلسات به هر یک یا دو بار در ماه، افزایش پیدا می کند.

مزوتراپی چه تاثیری دارد؟
شاید جالب به نظر برسد، اما تحقیقات جدید نشان داده اند که مزوتراپی روی جوان سازی پوست تاثیر زیادی ندارد. در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۲ روی یک گروه ۶ نفره انجام شده است، مشخص شده است که پوست آن ها بعد از مزوتراپی تغییر چندانی نکرده است. اما این یک نتیجه قطعی نیست. چون مواد و روش های استفاده شده در مزوتراپی، بسیار متفاوت است. به همین خاطر میزان اثر گذاری این روش هم فرق دارد.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens