Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

7:31

راهكار از بین بردن جای اسکار زخم چيست؟

از بین بردن جای اسکار زخم یکی از دغدغه هایی است که افراد زیادی دارند. انسان در طول زندگی ممکن است بارها و بارها دچار زخم های کوچک و عمیق شود. برخی از این زخم ها به مرور زمان از بین می روند اما برخی دیگر ، دوام بیشتری دارند و چه بسا تا به آخر عمر ، روی پوست شما باقی بمانند. افراد بسیاری با مرکز ما تماس میگیرند و سوال می پرسند که چگونه می توانند جای اسکارهای ناشی از این زخم ها را از بین ببرند.بهترین روش برای از بردن جای اسکار زخم چیست ؟ آیا تا به حال به انواع روش های جوانسازی و پاکسازی صورت خود فکر کرده اید ؟ آیا می دانستید که امروزه این عملیات ها تنها بر روی پوست صورت انجام نمی شود و شما می توانید این اسکارها را از پوست تمام نواحی بدن خود برطرف کنید. در این مقاله تصمیم داریم به یکی از بهترین روش هایی که برای رفع اسکار زخم وجود دارد بپردازیم. با ما همراه باشید. میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از روش های درمانی پوست است که با استفاده از کریستال های ریز روی سطح بالایی پوست،لایه برداری می کند.

بیشتر مواقع این روش درمانی برای پوست صورت انجام می شود اما می توان از آن برای بهبود پوست دیگر نواحی بدن مانند بازوها،پشت دست ها ،شانه ها ،کمر و سینه نیز استفاده کرد.

در طول این فرآیند درمانی معمولا پوست با لایه نازکی از کریستال های آلومینیوم اکساید، گرانول نمک پوشانده می شود و این کار از طریق یک دستگاه کوچک انجام می گیرد.

سپس این لایه از کریستال ها لایه بالایی و سطحی پوستی را برمی دارند تا لایه زیرین که صاف تر و شاداب تر است نمایان شود.

این فرآیند شامل تولید سلول های تازه پوست در لایه های بسیار اپیدرم می شود. به خاطر این که میکرودرم ابریژن سلول های قدیمی و مرده پوست را برمی دارد و سلول های جدید را به تولید کلاژن تحریک می کند ، رنگ پوست و تناسب بافت آن نیز بهبود پیدا می کند.

میکرودرم ابریژن در کاهش ظاهر نامناسب اسکارها بسیار موثر است و معمولا به عنوان روشی برای رفع و از بین بردن اسکارهای ناشی از زخم به کار می رود. گرچه توانایی برای رفع کامل این اسکارها به سایز،تیرگی و عمق این اسکارها بستگی دارد.

برای این که بهترین نتیجه ممکن را از انجام درمان میکرودرم ابریژن حاصل کنید ، شاید لازم باشد که به طور مداوم این روش درمانی را انجام دهید و در طول یک سال یا بیشتر ، هر سه ماه، جلسه ی درمانی با میکرودرم ابریژن داشته باشید و با توجه به قیمت مناسب و به صرفه این شیوه، فشار مالی چندانی به شما وارد نخواهد شد. در گذشته تنها راهی که برای درمان جای اسکارهای زخم وجود داشت ، مراجعه به یک متخصص پوست و انجام شیوه های درمانی دردناک و چه بسا جراحی های پلاستیک بود که عوارض جانبی بالایی داشت.

همین عملیات های پیچیده و دردناک به طور کلی نظر افراد را نسبت به هرگونه عملیات زیبایی منفی کرد. اما امروزه با بروز روش های مانند میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ ،تمام این عوارض به میزان زیادی کاهش پیدا کرده اند.

شما می توانید در یک بعد ازظهر و در طول یک ساعت ، این شیوه ی درمانی را انجام دهید و بلافاصله نیز به محل کار خود یا زندگی روزمره تان بازگردید.

شگفتی این شیوه های درمانی در این جاست که هیچ گونه عوارض جانبی ندارند و نتایج آن ها نیز بلافاصله پس از اتمام عملیات قابل مشاهده هستند.

نکته ی مهم قابل ذکر دیگری که وجود دارد این است که شما به هیچ وجه در طول انجام این عملیات دچار درد نخواهید شد. چرا که از کرم ها و ژل های بی حسی استفاده می شود و در صورتی که از پایان عملیات دچار قرمزی یا التهاب شدید (که این مورد بیشتر در پوست های حساس به وجود می آید ) می توانید از ژل ها و ماسک هایی که پزشک برایتان تجویز کرده استفاده کنید و مشاهده خواهید کرد که پس از چند ساعت کلیه این قرمزی ها و التهابات از بین می روند.

بنابراین تردیدی وجود ندارد که در میان انواع روش هایی که برای رفع جای اسکار زخم وجود دارد ، میکرودرم ابریژن، یکی از بهترین ها به حساب می آید. میکرودرم ابریژن در از بین بردن جای زخم های کهنه نیز تاثیر دارد اما باید به خاطر داشته باشید که هر چه عمر این زخم ها بر روی پوست شما بیشتر باشند ، به جلسات درمانی بیشتری احتیاج خواهید داشت. لیزر درمانی نیز یکی دیگر از روش هایی است که می توان جهت از بین بردن جای اسکارهای زخم از آن بهره مند شد. شیوه ی کار این درمان به این صورت است که با استفاده از لیزر فرکشنال، سطح پوست را تحریک می کنند تا کلاژن و الاستین بیشتر تولید کرده و به این ترتیب جای این اسکارها را از بین ببرند.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens