Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

6:45

مهم ترین تفاوت میان جوانسازی و لایه برداری پوست كدامند؟

جوانسازی و لایه برداری پوست که جزء دسته درمانی-زیبایی می باشد، باعث می شود پوست صورت و بدن جوان تر و شاداب تر بنظر برسد. همچنین علائم پیری و انواع لک را از روی پوست محو می کند. گرچه دو عبارت “جوانسازی پوست” و “لایه برداری پوست” اغلب بطور پایاپای بکار می روند، لیکن تفاوت شاخصی میان آنها وجود دارد. “جوانسازی” روشی است که پوست را بهتر جلوه می دهد. یعنی استفاده از محصولات مراقبت پوستی، پروسه های درمانی داخل مطب. در حالیکه منظور از “لایه برداری”، نوعی درمان و یا پروسه ایست که بطور فیزیکی لایه خارجی پوست را از بین می برد. خیلی ساده می توان گفت که لایه برداری پوست روشی برای جوانسازی پوست می باشد. لایه برداری پوست به روش های متفاوتی انجام می شود. انواع لیزر و اسیدها سلول های آسیب دیده را که در لایه سطحی پوست قرار دارند، از بین می برند. در روش لایه برداری عمیق پوست به کمک لیزر، فرد نیاز به مواد بی حس کننده و مدت مشخصی استراحت مطلق دارد. در حالیکه برای جوانسازی پوست از طریق لایه برداری، روش های درمانی راحتتر و غیر تهاجمی نیز وجود دارند. در این جا به جدید ترین روش های جوانسازی پوست اشاره می کنیم:
1- لایه برداری به کمک مواد شیمیایی :
چه در منزل چه در مطب دکتر پوست، برای انجام لایه برداری از اسید هایی همچون گلیکولیک استفاده می شود. به کمک این اسیدها لایه های سطحی پوست از بین می روند. استفاده از این مواد شیمیایی به مدت 8 تا 10 هفته باعث بهبود چین و چروک سطحی و تغییر رنگ پوست می شود. این نوع لایه برداری مناسب درمان چین و چروک های عمیق پوست نمی باشد
در صورتی که اپراتور دستگاه فرد بی تجربه ای باشد ممکن است منجر به تغییر رنگ پوست شود. پس مطمئن شوید که برای لایه برداری پوست تان به یک مرکز مجهز و حرفه ای مراجعه می کنید.
2- میکرودرم ابریژن :
در این روش سطح پوست را به کمک ذراتی (عموما کریستال های اکسید الومینیوم) می سایند. سپس تمامی این کریستال ها را جمع آوری می کنند. میکرودرم ابریژن طی 5 تا 10 جلسه انجام می شود. معمولا بین جلسات 10 الی 14 روز فاصله در نظر گرفته می شود؛ و یا هر زمانی که پوست صورت کدر و بی روح شود جلسه بعدی تعیین می شود. از طرف دیگر، این روش درمانی به مواد لایه برداری شیمیایی کمک می کند تا در پوست بهتر نفوذ کنند. همچنین می توان از این روش برای درمان مشکلات پوست های تیره استفاده نمود. چرا که دیگر نگران تغییر رنگدانه های پوستی نیستیم. یکی دیگر از مزایای این روش اینست که پوست به مدت 24 ساعت پس از درمان، شاداب و درخشان می شود. البته به کمک اسکراب های خانگی نیز می توان پوست را شاداب و جوان نمود. 3- لایه برداری پوست به کمک لیزر :
امروزه چندین دستگاه مختلف لیزر جهت لایه برداری پوست در مراکز مراقبت پوستی به چشم می خورند. لیکن تمامی این دستگاه های لیزر لایه های خارجی پوست را به روشی کنترل شده از بین می برند. می توان شدت و میزان عملکرد دستگاه را تنظیم نمود. با این کار متوجه می شویم که دستگاه چه عمقی از سطح پوست را لایه برداری می کند. که این امر تاثیر مستقیمی بر مدت زمان بهبود پوست دارد.
معمولا برای این که مراجعه کننده درد کمتری احساس کند، از بی حس کننده موضعی استفاده می شود. می توانید انتخاب کنید که یک سری جلسات درمانی سطحی و یا یک جلسه درمانی عمیق داشته باشید. در صورتی که پس از جلسات درمانی در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از محصولات مراقبت پوستی مناسب استفاده نمایید، نتایج بدست آمده دائمی خواهند بود. به کمک این روش می توان خطوط سطحی، چین و چروک های نسبتا عمیق و رنگدانه های پوستی را بهبود بخشید. البته این روش برای پوست های تیره قابل استفاده نمی باشد.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens