Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

7:48

چطور می توان اسکار صورت رابا روش هاي خانگي از بین برد؟

ممکن است اسکار صورت برجسته شده، رنگ آن تیره شده و یا فرو رفته شود. همچنین ممکن است دردناک بوده و همراه با خارش باشد. معمولا اسکار بواسطه جراحی، زخم و یا آکنه روی صورت بوجود می آید. روش های متعددی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا این اسکارها بهبود یافته و یا از بین بروند. مهم نیست که از چه روشی استفاده می کنید. نکته مهم اینست که پوست خود را تمیز و مرطوب نگه دارید. هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید چراکه نور خورشید روند بهبود پوست تان را به تعویق می اندازد. علاوه بر این سبب افزایش رنگ دانه اسکار ها می شود. سعی کنید روش های درمان خانگی مانند استفاده از ژل سیلیکونی را بکار بگیرید. و یا به متخصص پوست مراجعه کنید تا روش درمان مناسبی را اتخاذ نماید. دستگاه فیس آپ Face UP جدیدترین دستگاه جوانسازی و لایه برداری پوست می باشد. به کمک این دستگاه می توان اسکار و آکنه صورت را نیز از بین برد. درمان خانگی کاهش اسکار صورت
•از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.
برای مراقبت از اسکار و بهبود جای زخم می بایست از پوست خود در مقابل اشعه UV محافظت نمایید. مهم نیست چه روشی را بکار می گیرید؛ همگام با هر روش می بایست هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. از کرم ضد آفتابی استفاده نمایید که SPF آن 30 و یا بالاتر باشد. همچنین طی روز های آفتابی، از کلاه استفاده نمایید. استفاده از محافظ آفتاب مناسب نیز می تواند احتمال ت برای جلوگیری از آسیب رسیدن به اسکار ها و تابش نور خورشید به آن، می توانید کرم ضد آفتاب را اطراف زخم بسته شده و یا اسکار ماساژ دهید.
تیره شدن و افزایش رنگدانه اسکار ها را کاهش دهد. •روی اسکار های صورت خود ژل سیلیکونی بمالید.
ژل های سیلیکونی موضعی تاثیر بسزایی در درمان اسکار های بزرگ و همچنین اسکار های فرو رفته دارند. ژل های سیلیکونی شفاف بوده و خود به خود خشک می شوند. بنابراین پس از استعمال آن می توانید به امور روزمره خود رسیدگی کنید. علاوه بر این ورقه و بانداژ های سیلیکونی نیز به کاهش خارش، ضخامت و درد اسکار ها کمک شایانی می کنند.
این ژل های سیلیکونی را می توانید بدون نسخه از داروخانه ها تهیه کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب حداقل به مدت سه ماه از ژل سیلیکونی استفاده نمایید. شایان ذکر است سیلیکون اسکار را از بین نمی برد. بلکه فقظ ضخامت، درد و تغییر رنگ آن را کاهش می دهد. قبل از استعمال ژل های سیلیکونی بدقت راهنمای آن را مطالعه نمایید. همچنین تحقیقات صورت گرفته در این زمینه را نیز بررسی کنید. چراکه ممکن است عوارض جانبی بهمراه داشته باشد.
•از کرم ها و یا درمان های موضعی استفاده کنید.
کرم ها سبب می شوند اسکار مرطوب و نرم بماند و از خشک شدن آن جلوگیری می کنند. گاهی اوقات پزشکان استفاده از کرم های حاوی ویتامین E را توصیه می کنند. اما شواهد چندانی مبنی بر اثر بخشی این کرم گزارش نشده است. از ماساژ دادن روغن روی زخم باز اجتناب نمایید. از متخصص پوست خود بخواهید تا لوسیون و یا کرم مناسب پوست تان را به شما معرفی کند. از ورقه و یا ژل های سیلیکونی جهت صاف و نرم کردن بافت اسکار استفاده می شود.
•استفاده از روغن های خاص و یا کرم های روغنی ممکن است آکنه صورت تان را بیشتر نماید. با پزشک و یا متخصص پوست خود درباره بهترین محصول مراقبتی که مناسب پوست صورت تان است، مشورت کنید.
برای کاهش ظاهر اسکار ها، از کرم های آرایشی استفاده کنید.
از کرم های بدون عطر و آب رسان استفاده نمایید. چراکه برخی از کرم های روغنی سبب بروز آکنه شده و اجازه نمی دهد اسکار ها بهبود پیدا کنند. قبل از استفاده از این کرم ها، ابتدا صورت خود را شسته و مرطوب نمایید. می توانید از کرم های ضد آفتاب مرطوب کننده نیز استفاده نمایید. روی اسکار ها و یا کل صورت خود پرایمر و یا کانسیلر بمالید.
اگر صورت تان مستعد آکنه است، می توانید از براش و یا پد آرایشی استفاده نمایید. حداقل هفته ای دو بار براش و یا پد آرایشی خود را تمیز کنید.
برای محافظت از پوست خود در مقابل تابش خورشید می توانید از پرایمر حاوی SPF استفاده نمایید. •کانسیلر مناسب پوست تان را انتخاب کنید
از کانسیلری استفاده نمایید که با رنگ پوست تان همخوانی دارد. پرایمری که خیلی روشن و یا تیره باشد، اسکار های صورت تان را نمایان می سازد. در صورتی که کانسیلر مناسب رنگ پوست تان را پیدا نکردید، می توانید دو رنگ کانسیلر را با هم ترکیب کنید.
اگر می خواهید هایپرپیگمنتیشن اسکار (افزایش رنگدانه) صورت خود را بپوشانید، از کانسیلر سبز استفاده نمایید. همچنین می توانید از کانسیلر دیگری که با تغییر رنگ پوست تضاد دارد، استفاده کنید.
•از روش میکرودرم ابریژن خانگی استفاده نمایید.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens