Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

6:52

پى آر پى چيست و جوانسازى صورت با آن چگونه است؟

آیا تا به حال چیزی به نام جوانسازی صورت با پی آر پی به گوش تان خورده است؟ آیا می دانید پی آر پی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ اگر پاسخ شما به این سوالات منفی است این مقاله را تا انتها بخوانید تا پاسخ همه سوال های خود را به دست بیاورید. پی آر پی چیست؟
پی آر پی همان پلاسمای غنی از پلاکت است. در این روش نمونه خون بیمار تهیه می شود و سپس درون دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می ‌شود تا تحت شرایط خاص و چرخش و سرعت بسیار زیاد خون و مشتقات خونی از هم جدا شوند. در یک قسمت خون و سایر مشتقات خونی قرار می گیرند و در یک قسمت دیگر پلاسما دیده می ‌شود که حاوی تعداد بسیار زیادی فاکتورهای رشد است. در سال های اخیر این محلول تاثیر بسیار زیادی در پیوند استخوان، جراحی قلب و جراحی استخوان داشته است. در حال حاضر از پلاسمای غنی از پلاکت برای زیبایی نیز استفاده می شوند و باعث جوانسازی بافت، تسریع فرایند بهبود زخم و ترمیم مشکلات پوستی خواهد شد. این ترکیب همچنین در بهبود رشد و حفظ سلامت موها تاثیر گذار است.

چگونه برای تزریق پلاسمای غنی از پلاکت آماده شویم؟
یک روز قبل و در روزی که قرار است در درمان آغاز شود نوشیدن آب و مایعات به مقدار فراوان کاملاً ضروری است. در صورتی که بدن شما دچار کم آبی باشد تهیه نمونه خون شما دشوار خواهد بود و پلاسمای چندانی در آن وجود نخواهد داشت.

باید به مدت یک هفته قبل از درمان از مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب از قبیل ایبوپروفن، الوو، ناپروکسن و آسپرین خودداری کنید. مصرف تیلنون قبل از درمان هیچ مشکلی را به وجود نخواهد آورد زیرا باعث رقیق شدن خون نخواهد شد.

معمولاً پزشک به شما توصیه می ‌کند که یک هفته قبل از انجام جوانسازی صورت با پی آر پی از مصرف مکمل های گیاهی، سیر، ویتامین ،e جینکو و مواردی از این قبیل خودداری کنید. جوانسازی صورت با پی آر پی چگونه انجام می شود؟
پزشک برای شروع درمان اقدام به تهیه نمونه خون شما خواهد گردید و در مرحله بعد آن را درون دستگاه قرار می ‌دهد تا پلاسما و پلاکت از هم جدا شوند. پس از اتمام این مراحل پلاسمای غنی از پلاکت آماده می شود و به درون ناحیه ای که قرار است درمان شود تزریق می گردد. این محصول صد در صد طبیعی هست و از نمونه خون خود شما تهیه شده است به همین دلیل هیچ گونه خطری سلامت شما را تهدید نخواهد کرد و از پی آر پی به عنوان یک روش با ایمنی بالا یاد می شود. برخی از پزشکان ترجیح می دهند که از ترکیبات دیگری مانند ویتامین ها و ترکیبات مشابه آنها استفاده کنند تا جوانسازی صورت با پی آر پی با نتایج بهتری همراه شود.

به طور کلی شما به ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز دارید تا فرایند تزریق پلاسمای غنی از پلاکت انجام شود. تزریق پی آر پی می تواند به کاهش چین و چروک صورت، رفع افتادگی پوست، رفع خطوط عمیق صورت، بهبود ظاهر پوست و رفع بافت اسکار حاصل از آکنه کمک کند.

یکی از مزایای عالی جوانسازی صورت با پی آر پی این است که پس از تزریق شما می توانید فعالیت های روزمره خود را شروع کنید و نیازی به استراحت در منزل ندارید.

آیا تزریق پی آر پی خطر ندارد؟
اگرچه هنوز سوالات زیادی درباره ماهیت روش های زیبایی از جمله تزریق پی آر پی پاسخ داده نشده باقی مانده است به طور کلی از این روش به عنوان یک اقدام ایمن یاد می شود. ممکن است شما در طول درمان دچار درد، کبودی یا تورم خفیف شوید که معمولاً طی مدت چند روز از بین می روند.

بزرگترین مسئله ای که در این روش باید به آن توجه شود نحوه پردازش خون است. باید خونی که از بدن شما تهیه می شود استریل بماند در غیر این صورت می ‌تواند باعث بروز عفونت شود. ما در مراکز زیبایی خود با رعایت همه نکات ایمنی اقدام به تهیه نمونه خون شما و پردازش آن خواهیم کرد تا سلامت شما را تضمین کرده باشیم.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens