Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

7:06

آیا می توان کاری کرد که تاثیر بوتاکس ماندگار تر شود؟

در این قسمت به برخی تکنیک های طولانی مدت و کوتاه مدت اشاره می کنیم. این تکنیک ها مدت زمان ماندگاری بوتاکس را افزایش می دهند.
تکنیک های کوتاه مدت
براساس تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته است، گفته می شود قرص های مکمل حاوی زینک سبب افزایش مدت ماندگاری تاثیر بوتاکس می شوند. طی تحقیقی که در سال 2012 توسط دکتر چارلز سوپوکار انجام شده، گفته می شود: ” 44 بیماری که چهار روز قبل از تزریق بوتاکس از قرص های مکمل حاوی زینک و فیتاس استفاده نموده اند (قرص های زیتاس)، شاهد اثر بخشی بهتر و ماندگار تر بوتاکس بوده اند.”
منطق پشت این تحقیق درست است؛ چرا که سم بوتولینوم متعلق به گروهی از انزیم هاست که وابسته به زینک هستند. براساس تخمین دکتر سوپوکار ، حداکثر 50% جمعیت کمبود زینک دارند. از آنجایی که فیتاس به بدن در جذب زینک کمک می کند، دکتر سوپوکار در این تحقیق به این نتیجه رسید: “در صورتی که فرد قبل از تزریق بوتاکس، مکمل زیتاس را مصرف نماید، مدت زمان ماندگاری تاثیر بوتاکس حداکثر 30% بیشتر خواهد شد.”
•تاثیر کرم رتین A در ماندگاری تاثیر بوتاکس
کرم رتین A نیز می تواند به افزایش ماندگاری تاثیر بوتاکس کمک کند. استفاده از کرم های حاوی رتینوئید همراه با تزریق بوتاکس، منجر به کاهش تعداد یونیت های تزریقی می شود. علاوه بر این بطور بالقوه فاصله بین جلسات تزریق بوتاکس را نیز طولانی تر می نماید. همچنین می توان از کرم های رتینوئید در قسمت هایی از صورت که معمولا بوتاکس تزریق نمی شود، استفاده کرد.
انجام تمرین های قدرتی و سنگین بلافاصله پس از تزریق ممکن است قبل از اینکه بوتاکس تاثیر خود را بگذارد، منجر به متابولیزه شدن ماده تزریقی شود. یعنی سبب سوخت و ساز بوتاکس گردد. در نتیجه تاثیر چندانی مشاهده نمی شود. تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از انجام تمرین های سنگین خودداری نمایید. با این کار زمان کافی در اختیار پروتئین های موجود در بوتاکس قرار می دهید تا بر ماهیچه ها تاثیر بگذارند. همچنین در ناحیه تزریقی بخوبی پخش شوند. علاوه بر این ورزش کردن بلافاصله پس از بوتاکس ممکن است سبب افزایش احتمال کبودی و تورم ناحیه تزریقی شود. همچنین ممکن است ماده تزریقی در سایر نواحی صورت پخش شود. •تکنیک های طولانی مدت
بطور کلی، تزریق منظم بوتاکس نتایج بهینه و ماندگار تری بهمراه خواهد داشت. طی مطالعه ای که اخیرا انجام شده، گفته می شود: “در صورتی که به مدت 2 سال، بوتاکس بطور منظم و هر 4 ماه یکبار در قسمت مشخصی از صورت تزریق شود، ماهیچه های آن قسمت مدت بیشتری فعالیت نخواهند داشت. بدین معنا که تاثیر بوتاکس در آن ناحیه از صورت، ماندگار تر خواهد بود.”
هنگامی که شخصی برای اولین بار بوتاکس تزریق می کند، ماهیچه های ناحیه تزریق در قوی ترین حالت خود هستند. یعنی این که آن شخص نیاز به یونیت های بوتاکس بیشتری داشته و می بایست دفعات بیشتری بوتاکس تزریق نماید. با گذشت زمان و تزریق منظم بوتاکس، ماهیچه های صورت ضعیف تر می شود. در نتیجه، تعداد یونیت های مورد نیاز و همچنین دفعات تزریق بوتاکس کاهش می یابد.
موثر ترین روش در افزایش ماندگاری تاثیر بوتاکس اینست تزریق خود را بطور منظم انجام دهید. علاوه بر این، پیش از این که بوتاکس قبلی تاثیر خود را به کلی از دست بدهد، تزریق بعدی را انجام دهید. این امر سبب می شود که ماهیچه ها در حالت آتروفی (خشک شده) مانده و چین و چروک صورت متوقف شوند.
گاهی اوقات برخی مراجعه کنندگان ترجیح می دهند که حالت صورتشان به قبل از تزریق بوتاکس برگردد. گاهی برخی افراد نیز به دلیل تکنیک های ضعیف تزریق، با نتایج نامطلوبی روبرو می شوند.
متاسفانه راهی وجود ندارد که بتوان تاثیر بوتاکس را سریعا از بین برد و یا به حالت قبل بازگرداند. سوخت و ساز بوتاکس د اگر از تاثیر بوتاکس خود راضی نبوده و احساس می کنید که متوازن نیست، می توانید در ماهیچه های دیگر نیز بوتاکس تزریق نمایید.
حتما به فردی که تزریق را انجام داده مراجعه نموده و دلیل نارضایتی خود را توضیح دهید. اغلب ضروری است تا زمانی که به نتیجه دلخواه برسید، تزریق بوتاکس را امتحان کنید. ر بدن می بایست با سرعت طبیعی خود انجام شود.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens