Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

7:50

علت آكنه و جوش چيست و روش هاي درمان كدامند؟

نه تنها بیننده ایرانی بلکه هیچ بیننده ای در دنیا نمی تواند از پوست های صاف و فوق العاده شاداب کاراکترهای نقش اول کره ای بگذرد. پوست آنها هیچگونه جای جوش و آکنه، کک و مک، تیرگی و لکه و خالی ندارد و بسیار تمیز و شفاف است.
اینکه یک کره ای پوست خوبی دارد فقط ژنتیکی نیست. آن ها هم مانند ما گرفتار عوارض تغییر الگوی آب و هوا و تغییر سبک زندگی از طبیعی به صنعتی و شیمیایی در کل جهان شده اند. با این حال، از پوستشان به دقت مراقبت می کنند و از بهترین روش های جوانسازی سنتی یا مدرن کمک می گیرند.
از ژن خوب که بگذریم، یکی از کارهای مهمی که یک هنرپیشه یا مدل کره ای و غیر کره ای انجام می دهد پاکسازی و لایه برداری پوست در فواصل منظم است. این کار به کمک محصولات ویتامنه، آبرسان، مرطوب کننده، سرم های تقویتی و نیز به کمک بهترین دستگاه های جوانسازی پوست انجام می شود. آکنه یک بیماری مزمن پوستی ست و بیشتر در سنین نوجوانی و زیر بیست سال رایج است. جوش در سنین مختلف می آید و می رود. برای مثال، پوست نوزاد جوش می زند که بعد از مدتی خود به خود ناپدید می شوند.
آکنه انواع مختلفی دارد. هر کدام از جوش های سرسیاه، جوش های سرسفید، جوش های چرکی و تاول گونه، جوش های برجسته نوک تیز یا سوزنی یا جوش های کسیتی در عمق زیر پوست نوعی آکنه هستند. هر روز با مترو رفت و آمد می کنم. اتفاقی چشمم به صورت خیلی ها می افتد و کمتر کسی میبینم که یک پوست صاف، تمیز و بدون لک، جوش، یا تیرگی داشته باشد.”
راستی چرا در ایران جوش و آکنه روی صورت چند برابر گذشته شده و روز به روز به تعداد بیماران آکنه افزوده می شود؟
طبق تحقیقات علمی، علت آکنه و جوش یکی دو تا نیست بلکه ترکیبی از موارد زیر است:
ژنتیک، استرس، مصرف سیگار یا دود سیگار، مصرف داروهای هورمونی آندروژنی، هالوژنی، کورتیکواستروئیدها و مصرف مواد آرایشی (مسبب بسته شدن منافذ پوستی) و غیره.
در کل، پوست مانند خود ما به اکسیژن و مواد مغذی ویتامینه و آبرسان نیاز دارد. امروزه آب و هوای آلوده صنعتی، تغذیه ناسالم (مصرف روغن های صنعتی و مواد حاوی نگهدارنده) و مصرف بیش از حد مواد آرایشی از مهمترین دلایل بروز آکنه هستند. مواد آلوده راه ورود اکسیژن به زیر پوست را مسدود می کنند و در نتیجه چربی بیشتری زیر پوست جمع می شود و به شکل جوش و آکنه بیرون می زند.
آکنه در دختران بیش از پسران رایج است و اغلب در سن زیر بیست سال ناپدید می شود. اما درصد زیادی از افراد هستند که تا بزرگسالی از آکنه صورت و پوست رنج می برند. آکنه چند تا همنشین بد هم با خودش می آورد: جای زخم و فرورفتگی آکنه، تغییر رنگدانه پوست، ایجاد لک و تیرگی + پایین آوردن حس اعتماد به نفس و عزت نفس.

اسکار آکنه به معنی این است که جای آکنه و جوش به صورت جای زخم، فرورفتگی (آتروفیک) یا برجستگی (هایپرتروفیک) بر روی پوست صورت، چانه، سینه، پشت و بازو باقی می ماند.
بهترین پماد برای جوش صورت؛ قرص ضد جوش صورت
درمان دارویی آکنه دو حالت دارد: 1. موضعی به صورت پماد، کرم، محلول و غیره و 2. سیستمی به شکل مصرف آنتی بیوتیک، انواع قرص و مانند آن.
برای درمان جوش و آکنه ملایم از محصولات موضعی محتوی رتینوئید، اسید سالیسیلیک، بنزوئیل پروکسید (ضدعفونی کننده و لایه بردار)، اسید آزیلائیک (ضد باکتری آکنه) … استفاده می شود. نکته 1: فراموش نکنیم که با مصرف مواد موضعی، پوست شما ممکن است تحریک شود. برای مثال، خشکی یبش از حد، خارش، تورم و قرمزی. به علاوه، هیچکدام از داروهای ضد جوش و آکنه را نباید بدون نسخه پزشک مصرف کرد زیرا هر پوست شما ممکن است با یک یا چند دارو سازگار نباشد. برای درمان آکنه و جوش با شدت متوسط، انواع آنتی بیوتیک یا رتینوئید نیز تجویز می شوند. مصرف کورتیکواستروئید، نیاسین آمید (نیکوتین آمید محتوی ویتامین B3)، تری کلوزان نیز رایج است.
نکته 2: فراموش نکنیم که داروی رتینوئید (یا ایزوترتینوئین، رتین آ، آداپالن، تازاروتین، ) با لیزر پوست و مو ناسازگار است. حداقل دو هفته قبل و بعد از لیزر مصرف نشود.در غیر این صورت، احتمال سوختگی پوست با لیزر یا تغییر رنگدانه آن به شکل نامنظم وجود دارد.نکته 3: آنتی بیوتیک به علت عوارض و افزایش مقاومت آکنه بهتر است مصرف نشود: مثال، اریترومایسین، کلیندامایسین، تتراسایکلین. یکی از روش های درمان آکنه و جوش لایه برداری شیمیایی ست که ظاهرا به جوانسازی دوباره ی پوست جوش زده کمک می کند. مواد رایج در این روش اسید آلفا هیدروکسی و اسید بتا هیدروکسی می باشند. بهترین روش لایه برداری پوست برای درمان سریع جای آکنه و جوش یا هرگونه مشکل استفاده از دستگاه فیس آپ Face-up می باشد.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens