Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

8:12

تزريق بوتاكس چگونه است؟

سم بوتولینوم (Botox ، onabotulinumtoxinA) ماده ای است که بیش از یک قرن شناخته شده است و بیش از 50 سال جهت اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای اولیه آن برای تنبلی چشم (استرابیسموس) ، بلفارواسپاسم (عدم توانایی در حرکت پلک ها به روش های خاص) و کژ گردنی (دیستونی گردن) بود.
در سال 2002، بوتاکس به منظور بهبود و رفع خطوط اخم در ناحیه (گلابلا) بین دو چشم بر روی پیشانی تصویب شد و براساس برآوردهای داده های تامین شده از سوی شرکت آلرژن، از آن زمان تاکنون بیش از 11 میلیون بیمار با موفقیت درمان شده اند.
در سال 2004، بوتاکس به منظور درمان تعریق بیش از حد (هایپرهیدروز) و در سال 2010، برای درمان سردردهای میگرنی مورد تأیید قرار گرفت.
یک تصور غلط رایج این است که بوتاکس در واقع عضلات صورت را فلج می کند. اگرچه ، این امر می تواند با شدید مقادیر بوتاکس اتفاق بیفتد، اما اکثر پزشکان در تلاشند تنها مقداری را که به بیمار امکان می دهد فعالیت محدودی داشته باشد، تزریق کنند.
بیماران باید بدانند که بوتاکس برای جلوگیری از خطوط بیان استفاده نمی شود؛ بلکه برای جلوگیری از ایجاد گریم صورت و رفع خطوط اخم که بر حسب عادت و به طور ناخواسته ایجاد می شوند، استفاده می شود. آمادگی های قبل از تزریق بوتاکس چیست؟ بوتاکس به شکل ماده ای کریستالی از سوی تولید کننده تولید می شود که پس از آن مجدداً با محلول آب نمک یا مایع دیگری بازسازی می شود. پزشکان هنگام تهیه آن، مقادیر مختلفی از مایع را اضافه می کنند. اگرچه میزان صحیح یا غلطی برای اضافه کردن مایع وجود ندارد، اما بیشتر پزشکان حدود 2 الی 3 میلی لیتر (حدود نیم قاشق چای خوری) مایع را به هر ویال اضافه می کنند. بعضی از پزشکان مقدار مایع بیشتری اضافه می کنند که باعث می شود بیماران فکر کنند که میزان بیشتری بوتاکس دریافت می کنند، اما در واقع همان مقدار بوتاکس یا کمتر از آن را نسبت به نمونه های بازسازی شده به شکل قوی تری دریافت می کنند. دوز کل دارو است که منجر به اثر مطلوب می شود، نه حجم مایع. بنابراین یادآوری این نکته مهم است که اگر یک کلینیک یا یک مرکز زیبایی اعلام می کند که بوتاکس را با مبلغ معینی در هر واحد تهیه می کنند، این احتمال بسیار زیاد است که بوتاکس را رقیق می کنند. این بسیار مشابه کاریست که بسیاری از شرکت های آبمیوه سازی می کنند و مقدار زیادی آب را در بسته بندی آبمیوه می گنجانند. هنگامی که صحبت از بوتاکس یا جایگزین های آن یعنی دیسپورت و زئومین می شود، هزینه ها بسیار بیشتر می شوند. نقاط تزریق بوتاکس: بیمار در موقعیت قائم بر روی تخت قرار می گیرد. مناطقی که باید تزریق شوند با پاک کننده غیر الکلی مانند هیبیکلن یا بتادین پاک می شوند. برخی از پزشکان در این زمان از یک ماده بی حسی موضعی مانند کرم EMLA یا سایر جایگزین های مشابه استفاده می کنند. سپس بوتاکس در نواحی مورد نظر تزریق می شود. الگوهای تزریق معمولی شامل حدود چهار یا پنج نقطه در هر طرف پیشانی و دو یا سه نقطه در اطراف چشم است. بسته به نوع چین و چروک و اثر مطلوب آن برای بیمار، پزشک می تواند مناطق بیشتری را تزریق کند. چنانچه پس از تزریق، ناحیه مورد نظر خونریزی کرد، معمولا فشار اعمال می شود. در حالی که گاهی اوقات جهت راحتی بیشتر از یخ استفاده می شود، اما برای کنترل خونریزی و کبودی، فشار مستقیم بسیار بیشتر از یخ موثر است. مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس: پس از تزریق، بیمار معمولاً به مدت دو تا پنج دقیقه روی تخت به صورت قائم یا نیمه ایستاده قرار می گیرد تا پزشک مطمئن شود که بیمار پس از انجام پروسه حال خوبی دارد. پس از آن بیمار باید دو تا چهار ساعت از دراز کشیدن خودداری کند. اگر نگران ایجاد کبودی هستید، بسیار مهم است که در صورت امکان بعد از انجام تزریق از مصرف آسپرین یا محصولات مرتبط با آن مانند ایبوپروفن (ادویل ، موترین) یا ناپروکسن خودداری کنید تا احتمال بروز کبودی را به حداقل برسانید.

بسیاری از پزشکان به بیماران نمی گویند که انجام فعالیت های شدید به مدت چند ساعت پس از تزریق، خطر ابتلا به کبودی را افزایش می دهد. بنابراین توصیه می شود پس از تزریق بوتاکس از تحرک بدنی شدید و ورزش خودداری کنید. نتایج طی 3 تا 10 روز مشهود خواهد بود. قبل از انجام تزریق، بیمار باید درک کند که بوتاکس در واقع خطوط را از بین نمی برد بلکه آنها را شل می کند. این بدان معنی است که خطوط عمیق تر، کمرنگ تر می شوند و خطوط سطحی تقریبا از بین می روند.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens