Cover art for podcast تهران اسکین

تهران اسکین

404 EpisodesProduced by berkehWebsite

با تهران اسکین ، هر روز جدیدترین اخبار پوست و زیبایی و لیزر گوش کنید

8:01

پیکرتراشی چیست و هزينه ى پيكر تراشي چگونه است؟

همه دوست دارند اندامی زیبا و متناسب داشته باشند. اما با توجه به تغذیه ی جهانی در جامعه ی امروز، به خاطر مصرف چربی های متعدد و گوناگون، همچنین کاهش میزان ورزش در میان مردم به خصوص در ایران، داشتن اندامی متناسب بیشتر به یک خیال تبدیل شده است.
تا به حال شده به بدن خود به عنوان یک ماده ی خام نگاه کنید؟
نترسید منظورمان آدمخواری نیست! بلکه قصد داریم تا توجه شما را به هنر جلب کنیم!! پیکرتراشی درمانی است که به هنر مجسمه سازی شباهت بسیار دارد. برخلاف یک پیکرتراش که از گل و خاک و سنگ غیره برای ساختن تجسم یک اندام به قاعده استفاده می کند، درمانگر پیکرتراشی با چربی بدن کار خود را انجام می دهد!
نظرتان جلب شد؟پیکرتراشی و تزریق چربی
در ادامه ی مقاله همراه ما باشید تا بیشتر با پیکرتراشی و تزریق چربی آشنا شوید.
پیکرتراشی چیست؟
پیکرتراشی یک عمل زیبایی غیر تهاجمی و بدون جراحی است. این عمل یکی از شاخه های درمان محبوب لیپوساکشن به حساب می آید. (لیپوساکشن عملی است که می توانید با استفاده از آن چربی های اضافه ی بدن را مستقیما خارج کنید.)
درمان پیکرتراشی بر خلاف لیپوساکشن یک مزیت بزرگ دارد. آن هم این است که چربی خارج شده از بدن را دور نمی ریزد، بلکه تلاش می کند تا با خالص سازی از آن استفاده ی مجدد بکند. برای چه؟ دادن اندامی ایده آل به شما. اما چطور؟ پیکرتراشی به این صورت است که پزشک درمانگر بعد از بررسی و معاینات کافی روی ناحیه ی تحت درمان( مثلا شکم یا ران پا)، عمل را شروع می کند. ابتدا یک سوراخ کوچک در ناحیه ی تحت درمان ایجاد می نماید و سپس سوزن مخصوص را از این سوراخ مستقیما وارد بافت چربی می کند.
با انجام حرکات رفت و برگشتی، پزشک از طریق این سوزن را که به یک دستگاه مکنده متصل است، بافت چربی نرم شده را رفته رفته از بدن بیرون می کشد.
نکته : پیکرتراشی تحت بی حسی موضعی انجام شده و به بیهوشی نیازی ندارد.
بعد از خارج کردن چربی، پس از خالص سازی آن، پزشک چربی را به ناحیه ی دیگری از بدن که به لیفت یا حجم دهی نیاز دارد تزریق مجدد می کند. تصور کنید که پزشک می تواند به جای تزریق فیلر یا بوتاکس، چربی خود بدن شما را برای لیفت مثلا گونه یا حتی اندام هایی مانند باسن استفاده نماید. هزینه ی پیکرتراشی:
همین حالا صادقانه به شما می گوییم که پیکرتراشی درمان ارزانی نیست. پس فریب تبلیغاتی که به شما وعده ی پیکرتراشی ارزان را می دهند نخورید. چراکه یا کارشان کیفیت لازم را ندارد، یا در نهایت قصد کلاه برداری دارند. به این شکل که بعد از مراجعه می بینید که قیمت وعده داده شده فقط برای بخشی از عمل است. به طوری که می بینید در نهایت هزینه ی بخش بخش درمان برایتان بسیار گران تر تمام شده.
اما خبر خوب این است که پیکرتراشی آنقدر هم که فکرش را می کنید درمان گرانی نیست. نکته ی مهم این است که قیمتش هرچه قدر که باشد، با توجه به نتایج فوق العاده اش عملی بسیار به صرفه است. هزینه ی پیکرتراشی به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله میزان چربی مورد استخراج، بزرگی ناحیه ی تحت درمان، حساسیت ناحیه ی تزریق چربی، تعداد جلسات مورد نیاز و غیره. البته تعرفه ی خود مرکز درمانی و پزشک درمانگر هم در تعیین این قیمت بی اثر نیست. لبپوساکشن:
همانطور که قبلا هم اشاره کردیم پیکرتراشی یکی از زیرشاخه های لیپوساکشن است. اما برخلاف لیپوساکشن که می تواند به صورت جراحی یا غیر جراحی باشد، پیکرتراشی عملی بدون جراحی است.
لیپوساکشن عملا محبوب ترین درمان برای برداشتن چربی های اضافه ی بدن به شکل مستقیم است. لیپوساکشن یا از طریق یریدن پوست و برداشتن چربی انجام می شود، یا مانند پیکرتراشی با استفاده از مکش چربی را بیرون می کشد.
اما آنچه در این درمان محرز است این است که چربی بیرون کشیده شده را به جای استفاده ی مجدد دورمی ریزد. با همه ی محبوبیتش لیپوساکشن به خصوص با جراحی عوارض و خطرات نسبتا زیادی دارد. اما خوش بختانه این خطرات دردرمان پیکرتراشی رفع شده است. عوارض پیکرتراشی:
پیکرتراشی یکی از درمان های بسیار ایمن با کمترین عوارض جانبی است. عوارض آن در حد عوارض عمومی بوده و چندان جدی نیستند. شما بعد از پیکرتراشی می توانید مطب را ترک کرده و به خانه بازگردید. چراکه این درمان نیازی به بستری ندارد. نتایج آن را هم می توانید بعد از چند هفته ی کوتاه کاملا روی بدن خود ببینید. عوارض جانبی پیکرتراشی عبارتند از:
ورم قرمزی.کبودی سطحی درد موقتی و گاه به گاه
نکته : یادتان باشد که بعد از پیکرتراشی بهتر است حتما ورزش را به برنامه ی روزانه ی خود وارد کنید و از خوردن غذا های ناسالم پرهیز نمایید. بهتر است بعد از گرفتن نتیجه سعی کنید با این رفتار های سالم جلوی تولید مجدد چربی اضافه را بگیرید.

Educational emoji reaction

Educational

Interesting emoji reaction

Interesting

Funny emoji reaction

Funny

Agree emoji reaction

Agree

Love emoji reaction

Love

Wow emoji reaction

Wow

Are you the creator of this podcast?

Verify your account

and pick the featured episodes for your show.

Listen to تهران اسکین

RadioPublic

A free podcast app for iPhone and Android

 • User-created playlists and collections
 • Download episodes while on WiFi to listen without using mobile data
 • Stream podcast episodes without waiting for a download
 • Queue episodes to create a personal continuous playlist
RadioPublic on iOS and Android
Or by RSS
RSS feed
https://anchor.fm/s/852dd90/podcast/rss

Connect with listeners

Podcasters use the RadioPublic listener relationship platform to build lasting connections with fans

Yes, let's begin connecting
Browser window

Find new listeners

 • A dedicated website for your podcast
 • Web embed players designed to convert visitors to listeners in the RadioPublic apps for iPhone and Android
Clicking mouse cursor

Understand your audience

 • Capture listener activity with affinity scores
 • Measure your promotional campaigns and integrate with Google and Facebook analytics
Graph of increasing value

Engage your fanbase

 • Deliver timely Calls To Action, including email acquistion for your mailing list
 • Share exactly the right moment in an episode via text, email, and social media
Icon of cellphone with money

Make money

 • Tip and transfer funds directly to podcastsers
 • Earn money for qualified plays in the RadioPublic apps with Paid Listens